Genel HaberlerManşet

Video Challenge System Üzerine Düşüncelerim

Voleybolda video challenge system, oyunu ölçülemez şekilde daha iyi hale getiriyor. Açıkçası, daha doğru kararlar var ve böylece oyun daha adil hale geliyor. Açıkçası, daha az çirkin duygular var ve oyun genellikle daha iyi hale geliyor. Bununla birlikte, hiçbir sistem mükemmel değildir ve nesnenin mükemmel olmak değil, daha iyi olmak olduğunu hatırlamak önemlidir. Kurulduktan sonra, daha da iyi hale getirmek için birkaç önerim var. Farklı liglerde kullanılan birkaç farklı challenge system söz konusudur bu nedenle bazı öneriler her sistem için geçerli değildir.

 

  1. Challenge için zaman sınırı: Karar vermek için 15 tekrara ihtiyacınız varsa, ya karar veremezsiniz ya da kararınız net değildir. Daha hızlı karar verin veya orijinal kararın geçerli olmasına izin verin.
  2. Yardımcı hakemin yerine geçmesi için zaman ayırın : Bu anlamsız ve herkes için ölü zamandır. Hakemler mikrofona sahiptir, baş hakem hemen arayabilir. Yardımcı hakemin 10 saniye boyunca yürümesini izlemek zorunda değiliz.
  3. Tüm ralli için challenge’a izin verin : FIVB talimatına göre bir şeye challenge istiyorsanız bu ralliyi durdurmanızı gerektirir. Bu gülünç. Bu yanlış istemlere izin verir ve / veya taraftarları tam rallilerden mahrum eder. Adil sonuçlar sağlamaz. Bir challenge istiyorsanız, emin olduğunuz bir duyguya sahip olun.
  4. Aynı şey, FIVB’nin şu anda izin vermediği diğer eylemler için de geçerlidir; geri sahada dokunma ve file üzerindeki hareketler
  5. Salon içinde challenge videosunu asla, asla, asla göstermeyin. Video kalitesi düşük olabilir ve taraftarlar kuralları görevliler gibi bilmeyebilir. Bu durum herkes için gereksiz stres yaratır. Video stadyumda gösterildiğinde hiçbir şey iyi olmaz.

Bunlar benim düşüncelerim. Eminim hepimiz onlara katılabiliriz 🤣🤣

 

Mark Lebedew

Thinking About… Improving Video Challenge Systems

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu