VİDEO HABER: 2021 CEV EuroBeachVolley Viyana’da Yapılacak

0
27

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası 2017 ve Danube Adası’nda düzenlenen Büyük Turnuvalar biraz efsanevi nitelik taşıyor. Bu yıl pandemiyle ilgili aradan sonra Viyana, CEV EuroBeachVolley 2021’de sansasyonel bir geri dönüşü kutlayacak.

Etkinlik, Avrupa Plaj Voleybolu seçkin isimlerinin Viyana’da buluşacağı Tokyo’da ertelenmiş olan Olimpiyat Oyunlarından kısa bir süre sonra 11-15 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. ACTS şu anda gelecek yılki EuroBeachVolley konsepti üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. CEV, organizatörler ACTS ve Avusturya Voleybol Derneği, 2021’in başlarında gerçekleşecek bir basın toplantısında ilgili tüm ayrıntıları açıklayacak.

Hannes Jagerhofer ve ACTS ekibi, Avrupa Şampiyonasını Avusturya’nın başkentine getirmeyi başardı! Jagerhofer, “Bu işi başardığımız için inanılmaz derecede mutluyuz” diyor. Organizatör, “Böyle zamanlarda olumlu bir mesaj göndermek bizim için son derece önemli,” diye devam ediyor ve “ve aynı zamanda, özellikle dünyanın en iyi plaj hayranları için gerçek bir önemli anı yeniden organize etmek de bizim için bir dilek!” Jagerhofer, Avusturya Spor Bakanlığı, Viyana Eyaleti ve sponsorlar tarafından sağlanan desteğin önemini vurguluyor: “Onların desteği olmadan, Viyana’da bir Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası mümkün olamazdı.”

CEV Başkanı Aleksandar Boričić de coşkulu: “Ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın hemen ardından 2021 Plaj Voleybolu sezonunun önemli anlarının yapılacağı Viyana’dan daha iyi bir yer bulamazdık. Böylesine büyük bir olaya katılan herkes için güvenli bir ortam yaratmayı dört gözle bekliyoruz, böylece Avusturya Voleybol Federasyonu ve ACTS’nin yıllardır yazdığı başarı öyküsüne başka bir bölüm daha ekliyoruz. Tüm oyuncuların dünya standartlarında spor ve özellikle Plaj Voleybolu etkinliklerinin sunulmasıyla eşanlamlı hale gelen bir şehirde performans göstermeyi dört gözle beklediğinden ve yerel organizatörlerin deneyimlerini bilerek, gelecek yılki EuroBeachVolley’in muazzam bir başarı olacağından hiç şüphem yok. Viyana Şehri’ne ve Avusturya Sanat, Kültür, Sivil Hizmet ve Spor Bakanlığı’na paha biçilmez destekleri için teşekkür etmek istiyorum. Tek bir ekip olarak birlikte çalışarak, EuroBeachVolley 2021’i hatırlanacak bir şey ve mirası kalıcı olacak bir etkinlik haline getireceğiz. ”

Plaj Voleybolu taraftarları, Avusturya’daki başka bir Plaj Voleybolu ‘tapınağı’nda – Klagenfurt’ta düzenlenen EuroBeachVolley 2013 ve 2015 sürümlerine dair hâlâ güzel hatıralara sahipler. Jagerhofer, “2021’de Viyana’da bir adım daha ileri gitmek istiyoruz” sözünü veriyor ve “doğal olarak tüm önleyici tedbirleri dikkate alıyor.”

Avusturya Voleybol Federasyonu (ÖVV) Başkanı Gernot Leitner: “2017 Dünya Şampiyonası yaz masalından bu yana ilk kez Avusturya’da böylesine büyük bir uluslararası yarışma gerçekleşecek. CEV Yönetim Kurulu oybirliğiyle EuroBeachVolley 2021’i Avusturya’ya verdi. Avusturya’daki en iyi uluslararası Plaj Voleybolu etkinliklerinin geleneği devam etmektedir. Ulusal Federasyon olarak, ACTS’nin bu büyüklükte etkinlikleri düzenleyebilecek profesyonel ve güvenilir bir ortak olduğu için açıkça mutlu ve minnettarız. En iyi takımlarımız için böyle bir ev sahibi turnuva, elbette büyük bir fırsat ve kendilerini de tanıtmak için harika bir platform. Tokyo’daki Yaz Oyunlarının hemen sonrasındaki tarih de Viyana’daki bu Avrupa Şampiyonası’nı çok özel bir spor muamelesi yapacak. ”

Federal Sanat, Kültür, Kamu Hizmeti ve Spor Bakanı, Avusturya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Werner Kogler: “Avusturya’ya beşinci kez büyük bir Plaj Voleybolu müsabakası getirmeyi başaran Hannes Jagerhofer ve ekibini tebrik ediyorum. Tokyo’daki Olimpiyat Oyunlarının hemen ardından, plaj asları Viyana’daki Avrupa Şampiyonası’nın merkezinde olacak. Bu, Doris ve Stefanie Schwaiger’in kendi seyircileri önünde altın madalya kazandığı 2013’teki gibi tüylerin diken diken olmasını garanti ediyor. Sorumlu bakan olarak, bakanlığımın bu büyük spor etkinliğinin başarısına katkıda bulunabilmesinden memnuniyet duyuyorum. ”

Peter Hacker, Sosyal İşler, Sağlık ve Spor Yürütme Belediye Meclisi Üyesi: “Viyana halkı plaj voleybolunu seviyor. Bunu son birkaç yıldır turnuvalarda etkileyici bir şekilde gösterdiler. COVID-19 ile ilgili aradan sonra, 2021’de Avrupalı ​​yıldızları şehrimize tekrar davet edebilmekten çok memnunum. Avusturyalı sporcular için ev sahibi turnuva, elbette madalya yarışında söz sahibi olmak için özel bir teşvik olacak. . ”

Finans, Ekonomi, Çalışma ve Uluslararası İlişkiler Yürütme Şehir Konseyi Üyesi Peter Hanke: “EuroBeachVolley’in Viyana’ya ödülü, şehrimiz için önemli ve her şeyden önce olumlu bir sinyaldir; özellikle zorlu koronavirüs döneminden sonra, şehir ve Viyana halkı için bu tür olaylara çok ihtiyacımız var. Bu uyarıcı gibi olaylar

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here