DünyaManşet

VİDEO HABER: 2022 Dünya Şampiyonası Eleme Sistemi Açıklandı

FIVB, FIVB Yönetim Kurulu’nun kararını takiben prestijli FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası 2022 için kalifikasyon sistemini açıkladı.

Cinsiyet başına yirmi dört takım, erkekler yarışmasına Rusya’nın ev sahipliği yapacağı FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası 2022’ye katılmaya hak kazanırken, kadınlara Hollanda ve Polonya ev sahipliği yapacak.

Ek olarak, cinsiyete göre, ev sahibi ülke takımı veya takımları (ev sahibi sayısına bağlı olarak) ve mevcut dünya şampiyonlarının her ikisine de yarışmada yer verilecek.

Kıta Şampiyonası 2021, Kıta Konfederasyonu başına cinsiyete göre iki takımı da (henüz kalifiye olmayan) belirleyecektir. Ev sahibi ülke takımının veya mevcut dünya şampiyonunun da Kıta Şampiyonasında ilk iki sıradan birini elde etmesi durumunda, o turnuvadaki bir sonraki en yüksek sıradaki takım Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Cinsiyet başına yirmi dört takımdan oluşan kadroyu tamamlamak için, kalan on iki veya on bir takım (ev sahibi sayısına bağlı olarak), milli takımın 2021 sezon sonundaki FIVB Voleybol Dünya Kıdemli Milli Takımlar Sıralamasındaki konumlarına göre hak kazanacaklar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu