Avrupa

VİDEO HABER: 24 olmadı ama 25. yaşını Olimpiyat Oyunlarında Kutlayacak

Simone Gianelli, pandemi sebebiyle voleybol olmadan birkaç ay geçirdi, ancak İtalyan oyuncu önümüzdeki sezon için kararlılığını sürdürüyor.

23 yaşındaki pasör, erkekler altın madalya maçı olan 9 Ağustos’ta 24. doğum gününü kutlayacağı Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda İtalya için oynamayı bekliyordu.

Ancak Oyunların ertelenmesiyle birlikte, Olimpiyat altınını ve 25. doğum gününü bir yıl sonra çifte zaferle kutlamak zorunda kaldı.

İtalyan spor gazetesi La Gazzetta dello Sport’a verdiği röportajda Gianelli, “Olimpiyatların ertelenmesi gerekli bir karardı, buna itiraz etmemiz mümkün değil” dedi.

“Bir yıl erteleme, hiçbir şekilde hedeflerimizi değiştirmez. Kazanmak için oraya gidiyoruz, odak noktamız bu.

“Hala son gün Oyunlarda olmak harika olurdu. Olimpiyat altını için oynayarak onu (doğum gününü) kutluyordum. Ama gelecek yıl telafi etmeye çalışacağız.

“Bence zor bir karardı çünkü tüm dünyanın izlediği bir olay. 2021’de gerçekleşeceğini umuyorum. ”

Gianelli 20. doğum gününü Rio de Janeiro 2016 Olimpiyat Oyunlarında kutlayarak İtalya’nın gümüş kazanmasına yardım etmişti.

Yerli Bolzano ayrıca CEV 2015 Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı ve Trentino Volley’nin Polonya 2018 FIVB Voleybol Erkekler Kulübü Dünya Şampiyonası’nda altın kazanmasına yardımcı oldu.

“Rio 2016 inanılmazdı” dedi. “Takım İtalya’nın hayal gücünü ele geçirme arzusuna sahipti.

Olimpiyatlar sadece maçlardan ibaret değil. Olimpiyat rüyasını dünyanın dört bir yanından ve her spor dalından sporcularla paylaştığınız Olimpiyat Köyü vardı. ”

Herhangi bir rekabetin olmaması durumunda, Gianelli kulübüyle sezon öncesi hazırlıklara tam anlamıyla katılabilir ve oyununu bir sonraki seviyeye taşımak için çalışırken, sahadan uzakta Gıda Bilimleri derecesini tamamlamak için çok çalıştı.

“Gençlik öncesi günlerimden beri milli takımda olmadığım bir yaz olmadı” dedi. “İlk defa sezon öncesi hazırlıklara kendimi tamamen kaptırabildim.

“23 yaşında zirveye ulaşmamış olmam normaldir. Saha içinde ve dışında çalışmaya ve gelişimime ve büyümeme konsantre olmaya devam ediyorum. Oyunun tüm yönleri üzerinde çalışıyorum, en üst düzeyde fark yaratmaya yardımcı olabilecek o küçük ayrıntılar. ”

https://youtu.be/vZUxQr-ewSg

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.