Genel Haberler

VİDEO HABER: Sistem Dışı Mücadele Tekniği

Voleybol takımınız ne kadar yetenekli olursa olsun, oyunun kaotik hale geldiği zamanlar olacaktır. Her topu kazanmak ve sırayla topu hücumcu için mükemmel bir pozisyona sokan pasöre geçirmek imkansızdır. Karışık durumlar ortaya çıkar ve ekibiniz sistem dışına çıkmak zorunda kalır. Bu senaryoyu uygulamanın birçok yolu vardır. Aşağıdaki videoda, ekibinize kaosu kontrole dönüştürme şansı verecek sistem dışı bir karıştırma uygulaması göreceksiniz.

Videoda Kansas Eyalet Üniversitesi koçu ve iki kez Big 12 Yılın Antrenörü Suzie Fritz yer alıyor. O, ekibini kaosla başa çıkmak ve çeşitli geçiş durumlarını deneyimlemek için eğitmesine yardımcı olmak için kullandığı sistem dışı karıştırma uygulamasını gösteriyor. Tatbikat oyunculara kaotik durumlarda topu dışarıdaki vurucular için güvenli bırakmalarını öğretir. Dışarıdaki vurucuların sistem dışı veya kötü durumları yönetme fırsatı bulmanız gerekir.

Klip, ekibinizin rahatsız edici geçiş durumlarında rahat etmesine yardımcı olacak bir DVD’dir. Sahanın ortasından top çıkarmak ve hücum için kullanılabilir bir top yaratmak için oyuncuları eğitmeyi öğretiyor. Ayrıca orta oyuncularınızın geçiş sırasında bir miktar boşluk bırakmasını gerektirir böylece pasör tarafından daha görünür olurlar. Ayrıca, vurucuları geçişte uygun ayak hareketini kullanmaları, boşa giden adımları ortadan kaldırmak ve daha üretken hale getirmek için nasıl eğitileceğini gösterir.

Sistem dışı karıştırma uygulaması, koçun topu bir tarafa fırlatmasıyla başlar. Oyuncular kapışmalı ve pasör çaprazlarından birine güvenli bir top atmaya çalışmalıdır. Uygulama tamamlandığında, antrenör topu karşı takım içi bir noktaya fırlatacaktır. Sistem dışı karıştırma uygulamasının amacı, oyuncunuza kaosu kontrol altına alma fırsatı vermektir.

https://volleyballtoolbox.net/volleyball-system-scramble-drill?utm_source=twitter&utm_medium=200615

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu