VİDEO HABER: Son 20 Yılın En İyi Beş Erkek Plaj Voleybol Takımı

0
9

2020’nin sona ermesiyle ve tarih kitaplarına eklenecek bir on yıl ile birlikte, son yirmi yılın en iyi erkek plaj voleybolu takımlarına bakmanın ve en etkili 5 takımı sıralamanın zamanı geldi. Bunu yapmak için, plaj voleybolu yorumcusu Lewis Lett’e dünyanın en iyi üç koçu Marco Solustri, Kare Mol ve Michael Suter katıldı.

Avrupa zaferi, dünya şampiyonları, olimpiyat şampiyonları ve Dünya Turu galibiyetleri, bu İlk 5’e girmeye seçilen takımlar hepsini aldı ve oyunun sürekli başarısına katkılarını sağladı. İşte buradalar:

  1. Alexander Brouwer ve Robert Meeuwsen (Hollanda)

Kare Mol: “Burada yer almaları gerekiyor! Polonya’daki Dünya Şampiyonasında (2013) altın madalya ve Rio’da Bronz Madalya kazanmak oldukça büyük bir başarı”

Michael Suter: “Oyun tarzlarında çok tutarlı, çok verimli olmanın ve sürekli gelişmeye çalışmanın bir yolunu buldular. İlk 5’te olmaları gerekiyor.”

 

  1. Paolo Nicolai ve Daniele Lupo (İtalya)

Kare Mol: “Uzun yıllardır spora alçakgönüllülükle ve harika bir oyunla katkıda bulundular, birçok Dünya Turu kazandılar, üç kez Avrupa Şampiyonu oldular ve Rio’da bir gümüş madalya kazandılar, bu yüzden kesinlikle bir yere layık olduklarını düşünüyorum bu yer son on yılın en iyi takımları arasında olmak. ”

 

  1. Aleksandrs Samoilovs ve Janis Smedins (Letonya)

Michael Suter: “Birlikte oynamaya başladıkları andan itibaren sıralamalarına bakarsanız, pek çok kez ilk 5’e girmişlerdir. Oynama tarzlarında o kadar eksiksiz bir oyuna sahipler ve sonuncusunda büyük sonuçlar elde etmişlerdir.”

 

  1. Anders Mol ve Christian Sørum (Norveç)

Marco Solustri: “Son iki yılda çok şey gösterdiler, oyunun iki yönüne hakim oldular, bu yüzden onları seçiyorum. Dünya Turunda sadece iki galibiyet uzaktalar. Avrupa’dan en çok galibiyete sahip takım olmak ve aynı zamanda birden fazla Avrupa Şampiyonu olmak. ”

 

  1. Jonas Reckermann ve Julius Brink (Almanya)

Kare Mol: “Olimpiyat Altın Madalyasını kazanan ilk Avrupalılardı. Ayrıca Dünya Şampiyonasını, Avrupa Şampiyonasını ve diğer birçok yarışmayı da kazandılar. Bunu yapan tek takım onlar.”

Almanya’dan Jonas Reckermann, adına dört Avrupa şampiyonluğu olan tek Plaj Voleybolu oyuncusu. 2012 Olimpiyat şampiyonu bu başarıyı Markus Dieckmann (2002, 2004) ile iki kez ve Julius Brink (2011 ve 2012 – resimde) ile iki kez elde etti. Bir dizi başka takım Avrupa tacını üç kez güvence altına aldı. Bunlar arasında Martin ve Paul Laciga (SUI), Reinder Nummerdor / Richard Schuil (NED), Paolo Nicolai / Daniele Lupo (ITA) ve Anders Mol & Christian Sørum (NOR) bulunmaktadır. Julius Brink ayrıca üç kez Avrupa şampiyonu – iki kez Reckermann ve bir kez de Christoph Dieckmann ile.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here