Genel HaberlerManşetRöportaj

VİDEO HABER: Tesadüfen başladı, Yıldız Oldu

SportBox’ın bu haftaki konuğu Türk voleybolunun efsane isimlerinden Neslihan Demir…

Eskişehir’de doğan ve şehrinin takımı DSİ Bentspor’da voleybola başladıktan sonra 14 yaşında İstanbul’a gelen Demir; sırasıyla Yeşilyurt, Vakıfbank, Tenerife, Eczacıbaşı ve Galatasaray formaları giydi.
Tesadüfen başladığı voleybolda dünyanın en iyileri arasına giren Neslihan Demir, yaşadığı şampiyonlukların yanı sıra aldığı ödüllerle de kendi döneminin en çok konuşulanlarından biri oldu.
Çocukluk döneminden İstanbul’a gelişine, yaşadığı zorlu süreçlerden anılarına kadar birçok şeyi anlatan ‘Demir Lady’ lakaplı eski milli voleybolcu, “Ben ilk profesyonel maçıma çıkana kadar belki de bin saat antrenman yaptım. Bir şeylere sabretmek lazım. Şimdiki gençler sabırsız, hemen olsun istiyorlar. Geliyor aileler, ‘9-10 yaşında çocuk ne zaman Filenin Sultanı olur?’ diyorlar. Hiçbirimiz bir anda olmadık. O tarafı kaçırıyorlar, orada verilen emek, o saatlerce antrenman yapma, sakatlık, ne bayram bilirim ne seyran. Bunu görmezden gelip, burayı hemen atlayıp bir anda olmak istiyorlar ama bence tek tek bu işin sırrı sabır” sözlerini sarf ediyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu