Genel Haberler

VİDEO HABER: VakıfBank’ın Yıldızları Çocukluk Çağı Kanseri farkındalığı için etkinliğe davet ediyor

VakıfBank, 13 Şubat Salı günü sahasında Çukurova Belediyespor’la oynayacağı AXA Sigorta Çeyrek Final karşılaşması öncesinde Çocukluk Çağı Kanseri farkındalığı için VakıfBank Spor Sarayı önünde düzenleyeceği etkinliğe tüm voleybol severleri davet etti.

Başta Giovanni, Guidetti olmak üzere sarı siyahlı oyuncular, salon önünde kurulacak etkinlik alanında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı yararına kahve ve hediyelik eşya satışı ile maç öncesi saha dışı ve saha içinde düzenlenen etkinliklerle de Çocukluk Çağı Kanseri için farkındalık çalışması yapacak.

 

Biz de Voleybol Aktüel olarak VakıfBank Spor Kulübü ve KAÇUV’un çabalarına destek veriyor, konu ile ilgili olarak KAÇUV’un çalışmaları hakkındaki bilgilendirmeyi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Siz de bu hareketin bir parçası olun, umudu birlikte büyütelim.
KAÇUV’a destek olmak ve bağış yapmak için tıklayınız

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü

Türkiye’de yılda 5.000 çocuk kanser tedavisi görmekte; kanser konusunda bilinç ve doktora erişim kolaylaştıkça tedavi başarısı da yıllar içinde yükselmekte.
KAÇUV olarak her yıl çocukluk çağı kanserine dikkat çekmek için 15 Şubat haftasında farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. En önemli amacımız çocukluk çağı kanseri hakkında kamuoyunda farkındalık yaratarak hastalıkta erken teşhisin önemine dikkat çekerek, korunma yolları ve belirtileri konusunda bireyleri bilinçlendirmek.
Sizler de gerçekleştirdiğimiz tüm bu çalışmalarımızın sürdürülebilirliğine destek olmak amacıyla bu sayfa üzerinden dilediğiniz miktarda bağış yapabilir, #sarıyıfarket etiketi ile tüm sosyal çevreniz ile yapacağınız paylaşımlarınızda çalışmalarımıza yer verebilirsiniz.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Denizbank Zincirlikuyu Şubesi

Hesap No: 439719

IBAN: TR08 0013 4000 0004 3971 9000 04

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması Vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır. Umudum Eğitim Burs Programı ile de kanser tedavisi gören veya tamamlanmış farklı yaş gruplarında çocukların eğitim giderlerini karşılamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu