Genel HaberlerManşetÜst Manşet

VİDEO HABER: Voleybolun Birleştirdiği Gönüller

Kıymetli Takipçilerimiz,

Geçen hafta Aydınlık Gazetesi’ndeki köşemde bahsettiğim Aksaray Timur Sarrafoğlu İlkokulu öğrencileriyle ilgili hikayeyi hatırlarsınız. Hatırlamayanlar için tekrar belirtmekten keyif alacağım kesin.

5.Set Voleybol Gündeminin Nabzını Ölçüyor

Türk Voleybolunda içinde bulunduğumuz haftanın görünümünden sonra sizleri Aksaray ilimize götürmek istiyorum. Yazımlarımda, radyo ve televizyon programlarımda sıklıkla yer verdiğim Kuzeyboru Spor Kulübü’nün saha dışında yöreye etkilerinden ‘Haberiniz Olsun’ istiyorum.

Bildiğiniz gibi bir yılı aşkın bir süredir Türkiye’de olimpik sporların kanalı sportstv’de 5.Set programını hazırlıyor ve sunuyorum. Kanalın Salı günleri klasiği olan programımızda içerik olarak voleybolun her paydaşına yer vermeye çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta 24 Kasım Öğretmenler Günüydü. Aksaray’a adeta can suyu gibi projeler üreten, voleybol ile sadece Aksaray’ın değil çevre illerde yaşayan kız çocuklarımızın da hayatlarına dokunan Kuzeyboru Spor Kulübü’nü hiçbir maçta yalnız bırakmayan ilkokul çocuklarından yayınlarımda bahsetmiştim.
İşte bu 24 Kasım’da Kuzeyboru Spor Kulübü yöneticileri, teknik ekip ve sporcuları, kendilerini tribünde yalnız bırakmayan, öğrencilerini maçlara getiren öğretmenleri tek tek ziyaret etti. Bir anlamda iade-i ziyaret yaptılar.
Emlak Kredi İlkokulu’ndan İlkay Yazıcı, Kamber Gülizar İlkokulu’ndan Latif Gölezlioğlu ve Timur Sarrafoğlu İlkokulu’ndan Sahire Dinç öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Kuzeyboru kafilesi sınıfı bir anda bayram yerine çevirdi.

Ben de bu güzel etkinlikten gelen video ve fotoğrafları alıp 5.Set programında değerlendirdim.
Çünkü Kuzeyboru ve Aksaray, programımızda sık sık yer alıyor ve o minicik kardeşlerimiz sadece salonda değil programımızı takip ederek de voleybolun içinde yer alıyorlar.

28 Kasım Salı günkü programımızın Sultanlar Ligi bölümünde konuyu Kuzeyboru’ya getirip bu ziyareti ekranlara taşıdık. Programın son bölümüne kaldığı için de Timur Sarrafoğlu İlkokulu’nun görüntüleri ekranlara gelemedi. İşte ne olduysa ondan sonra olmuş.

Bir Daha Voleybol Maçlarına Gitmeyeceğiz!

Kendilerinden bahsedileceğini bilen miniklerimiz, saat 21.00’de tam kadro ekran başında bekliyorlar. Kuzuların uyku saati olmasına rağmen program bitene kadar ‘Televizyona çıkacağız’ diye uyumamış, bizi izlemişler. Tabi kendilerini göremedikleri için de çok üzülmüşler. Sabah okula gittiklerinde ağlayarak, ‘Hani çıkacaktık öğretmenim, Savaş abi bizi unuttu. Biz bir daha maçlara gitmek istemiyoruz’ diyerek sitem etmişler. Sahire öğretmen de durumdan beni haberdar etti.

Savaş Abileri Onları Sonsuza Kadar Unutmayacak

Konudan haberdar olunca Sahire Öğretmene durumu anlattım. Ama bunun esas muhatabı o minicikler olduğu için okul idaresinin de iznini alarak onlarla görüntülü görüşme yapmaya karar verdik.
Öğretmenleri ‘Savaş abi dersimize konuk olacak’ dediğinde inanamamış bazıları.
4-G sınıfına bağlandığımda beni karşısında gören öğrencilerin mutluluğu, heyecanı beni nasıl sevindirdi anlatamam. Öncelikle yaşanan aksaklık sebebiyle kendilerinden özür diledim ve neden olduğunu anlattım. ‘Tamam Savaş abi sorun değil’ diyen o gülen yüzleri size nasıl anlatırım inanın bilemiyorum.

Voleybol sadece bir spor değil!

4-G sınıfına voleybola küsülmeyeceğini, voleybol sayesinde şu an aralarında olduğumu, İstanbul’da bir evleri ve ağabeyleri olduğunu söyledim. Çok büyük bir olgunlukla karşıladılar. Maçlara devam etme konusunda anlaştık! Ve devamında da hep bir ağızdan doğum günümü kutlayıp şarkılar söylediler.
Duygusal bir insan olduğum bilinir! Doğum günümde sevgili eşimin program partnerim Burcu Hakyemez Dal ve Esra Çay ile ekipteki kardeşlerimle kanalda yaptıkları sürpriz doğum günü partisinde dökemediğim gözyaşlarımı Aksaray’daki miniklere saklamışım meğerse…
İçlerinden sporcular, spor insanları, fizyoterapist, yönetici çıkacağına inandığım o minikleri yetiştiren başta aileleri olmak üzere, Sahire öğretmen nezdinde tüm öğretmenlerimize, Kuzeyboru firması ve Spor Kulübü’ne teşekkür etmek istiyorum huzurlarınızda.
Kalın sağlıcakla.

İşte o görüntülü görüşmenin videosu:

 

*4-G sınıfı ile yaptığımız görüşmeden sonra resim dersinde konu yine voleybol :)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu