Video Uygulamalarının Voleybola Katkısı

0
17

İsteğe Bağlı Tanıtım: Bir zamanlar işe alma aracı olarak başlayan şey, Pilipa’a Club Voleybol için tam teşekküllü bir antrenörlük silahı haline geldi.

Hızlı bir Google araması yapın ve Hilo, Hawaii ve Los Angeles, California arasındaki mesafenin yaklaşık 2500 mil olduğunu göreceksiniz. Bu aramayı üniversite voleybol programı olan herhangi bir şehre genişletin ve bu sayı önemli ölçüde artar.

Bir okyanus, küçük ada kasabasını aşağı 48’den ayırır ve işe alımları gezinmeyi zorlaştırabilir. Kulüp voleybolu gibi aşırı rekabetçi bir alanda, herkes göze girmek için yarışıyor, bu nedenle turnuva yolunda antrenörlerin önüne geçmek önceliklidir.

Pilipa’a Voleybol Kulübü’nün koçlarından Chris Leonard, “Hawaii’de yaşadığınızda ve yaptığınız herhangi bir turnuva yolculuğu uzun mesafeli olduğunda, epeyce maliyet ekliyor,” dedi. “Çocuklarımıza ülkedeki en iyi takımlardan bazılarına karşı oynama şansı vermek için yılda bir veya iki kez seyahat ediyoruz ve umarım onlara kolej koçları tarafından görülme fırsatı veriyoruz, ancak bu yeterli değil.”

Seçkinler dışındaki çoğu kolej, sıkı işe alma bütçesine sahiptir. Bazıları, dünyanın diğer ucundaki belirli oyuncuları görmek için seyahat etmeyi haklı gösteremez. Bariz mesafe engellerine rağmen, Leonard ve kulüp kapıları açarak üniversiteye üye alma ile onun için oynayan oyuncular arasındaki boşluğu doldurmayı bir noktaya getiriyor. Leonard, “[Hudl], oyuncularımıza tüm yıl boyunca antrenörler tarafından görülme fırsatı veriyor,” dedi. “Çocuklarımızın oyun oynadığını başka türlü göremeyecek olan kolej programları ile tartışmalar için fırsatlar açtı.

“Bunun çok büyük bir şey gibi görünmesini istemiyorum ama Hudl, çocuklarımızın görülmesi için bu sürecin bir parçası. Bunun sadece Hudl yüzünden olduğunu söylemek zor, ancak bunun yaptığımız işin önemli bir parçası olduğunu düşünüyorum. ”

Ancak zamanla Leonard, videonun koçları ve oyuncuları için çok daha fazla olabileceğini gördü. “Şu anda Hudl’u bir koçluk aracı ve oyuncularımız için bir işe alma aracı olarak kullanmaya çalıştığım noktadayım,” dedi Leonard.

“Hudl, kullandığımız her yıl benim için daha değerli hale geldi.”

Bireysel ve takım seviyelerinde gözden geçirme seansları uygulamak, oyuncularının oyunlarını geliştirmelerine yardımcı oldu. Takımın genel oyunu kapsamında bireysel tekniklere koçluk yapmak zor olabilir, özellikle de maçın belirli bir noktasında neler olup bittiğini göremiyorsanız. Leonard, “Analizler bize daha önce ulaşılamayan içgörü sağlarken, etiketli video sporcularımız için birçok öğretilebilir anı yakalıyor,” dedi. “Takımımızın ve bireysel sporcularımızın gözden geçirmesi için oyunun hemen hemen her yönünü içeren kapsamlı oynatma listeleri oluşturmamızı sağlıyor.

“Bu muazzam bir öğrenme aracı ve çocuklarımızı bir sonraki seviyede oynamaya hazırlıyoruz.”

İşe alma yardımı olarak başlayan şey, kulüplerin günlük sürecinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Leonard, “Bir zamanlar yalnızca büyük kolej programları veya uluslararası programlar için mevcut olan videoda fırsatlar sağladı ve onu, çalışmak için büyük mali kaynakları olmayan bizimki gibi küçük bir kulüp için erişilebilir hale getirdi” dedi.

Hudl voleybol için harika şeyler yapıyor ve kulübünüzü, lisenizi veya kolej programınızı daha iyi hale getirmek istiyorsanız onları şiddetle tavsiye ederim. ”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here