Viyana’da #EuroBeachVolley için devrim niteliğinde konsept

0
30

CEV EuroBeachVolley 2021, 11-15 Ağustos tarihleri arasında amaca yönelik bir stadyumda düzenlenecek olan kıtanın en büyük yarışmasıyla, Viyana’nın tam kalbinde, gerçekten muhteşem bir etkinlik ve spor kutlaması olacak.
CEV ve yerel organizatörler, Viyana’daki InterContinental Hotel’de çok sayıda medyanın katıldığı bir basın toplantısında 2021 yılının öne çıkan Plaj Voleybolunun ayrıntılarını açıkladılar.


CEV Başkanı Aleksandar Boričić, “Şu anda içinde yaşadığımız kadar zor zamanlarda, EuroBeachVolley 2021 gibi büyük bir etkinliğin sunulması için daha ayrıntılı planları paylaşmak beni özellikle gururlandırıyor. ACTS’nin, bu türden olayları birleştirecek bir konsept geliştirdiğinden eminim. Hepimizin plaj voleybolu ile ilişkilendirdiğimiz pozitif enerji, harika duygu ve etkinlik deneyimi” dedi.
“EuroBeachVolley 2021, Viyana’da bir umut mesajı gönderecek ve yeni nesil elit Plaj Voleybolu oyuncularına ilham vermemize yardımcı olacak. Yerel ve ulusal yetkililere sarsılmaz destekleri için teşekkür etmek istiyorum – bu da sporun ve EuroBeachVolley gibi bir etkinliğin pandemiden sonra bir tür normalliğe dönüşte öncü bir rol oynayabileceğini anladıklarını gösteriyor. ”
Avusturya Rektör Yardımcısı ve Sanat, Kültür, Kamu Hizmeti ve Spor Bakanı Werner Kogler, plaj voleyboluna olan tutkusunu gizlemedi. “EuroBeachVolley’in son sekiz yılda ülkemizde gerçekleştirilen dördüncü büyük Plaj Voleybolu olayı olması gerçekten dikkate değer” dedi. “Bu, Plaj Voleybolunun ve Avusturya’nın ayrılmaz olduğunu gösteriyor ve böylesine büyük bir yarışmanın Viyana’ya dönmesini dört gözle bekliyorum.”

Viyana’nın Spor Belediye Meclisi Üyesi Peter Hacker, “Pandemik zamanlarda spor etkinliklerinin devam etmesi için fikirlere ve yenilikçi konseptlere ihtiyacımız var” dedi. “Bu şampiyonada durum böyle olacak ve aksiyon zamanı geldiğinde tüylerinizi diken diken edeceğinizden emin olabilirsiniz.”

Hannes Jagerhofer ve ACTS, Viyana’nın kalbinde gerçekten özel bir etkinlik için devrimci konseptlerini açıkladılar. Stadyum, üç seviyeden oluşan “sandbox” ile 2.150’ye kadar hayranı ağırlayacak. Mekanın ilk dijital fotoğrafları, yapımında yer alan herkesin güvenliğini hesaba katacak gerçekten heybetli ve etkileyici bir şeyi zaten açıklıyor. “Bu büyüklükte bir etkinlik ancak Federal Hükümet, Viyana Şehri ve A1 gibi uzun vadeli ortakların desteğiyle gerçekleşebilir. Hepsi Tokyo Olimpiyatlarının tamamlanmasından kısa bir süre sonra bir tür Olimpik intikam alma fikrini büyük bir coşkuyla kabul etti, “dedi Jagerhofer.

Avusturya’nın Plaj Voleybolu ailesi, kendi topraklarında kıta onurları için oynamak için böylesine özel bir fırsatı şimdiden bekliyor. Clemens Doppler ve Alexander Horst, finalde Brezilya’dan Evandro Gonçalves ve André Loyola’ya yenilerek tarihi bir gümüş madalya kazandıklarında, Viyana’da düzenlenen 2017 Dünya Şampiyonası’ndaki muhteşem koşularını tekrar etmeye çalışacaklar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here