Genel Haberler

Voleybol Akademileri Hudl programı ile gelişiyor

Southern Kentucky Elite Voleybol Akademisi, Hudl programının yardımı ile gittikçe büyüyor.

Caleb Sheffield ve eşi Lindsey geçen yıl Bowling Green, Güney Kentucky Elit Voleybol Akademisi’ni kurmaya karar verdiklerinde, kulüplerini meşrulaştırmak ve takımlarının kazanmasına yardımcı olmak için video ve istatistikleri birleştirmenin bir yolu olduğunu biliyorlardı. Sadece nasıl görüneceğinden emin değildiler.

İlk sezonunun yaklaşık üçte birinde çözümün Hudl programı olduğu fazlasıyla netleşti.

Southern Kentucky kulübünün, 14 Blue takımına da koçluk yapan Caleb, Hudl programının  işin her alanında(istatistik, oyuncu geliştirme, oyun kazanma, sporcuların kolej ilgisini çekme ve ebeveynlerle iletişim gibi) yardımcı olduğunu gördü.

Sheffield, “Hudl ile anlaştığımızda muhtemelen daha çok çalışmaya başladık, ama bu çok çalışma olumlu yönde idi.” “Hudl ile anlaşmasaydık, istatistikleri ve videoları saklamanın farklı bir biçimini kullanırdık. Bir kayıt cihazıyla daha geleneksel bir yaklaşım benimsemiş olsaydık ve tüm bunları manuel olarak yapsaydık, bu korkunç olurdu. Hudl bu konuda bize çok zaman kazandırdı. ”

Sheffield, takımının oyunundaki verimsizlikleri bulmak için pasör yüzdesi ve belirli rotasyonların performansı gibi istatistikleri kullandı. Kendini veri tutkunu ilan eden Sheffield, ekibinin biraz yardıma ihtiyaç duyduğu alanları buldu ve ardından çözümler bulmak için bu istatistikle ilişkili videoyu izledi.

Rakamları inceleyen tek kişinin kendisi olmadığını görünce çok şaşırdı. Oyuncular, kendilerini  iyileştirmenin yollarını bulmak için videoya bağlı kendi numaralarına baktılar.

Sheffield, “İstatistiğe tam anlamıyla tıklayıp oyunu izleyebilmek … bu çocuklarımızın kullandığı bir şeydi,” dedi. “Eğer bir hücum oyuncusu iseniz ve bir oyunda  vuruş hatası yaptıysanız,” Neyi yanlış yapıyorum? “Diye merak ediyorsunuzdur. Gidiyorsunuz ve o istatistiği tıklıyorsunuz ve size söyleyecektir. Bu hatalara sahip olmanıza neden olan o oyunda ne yaptığınızı göreceksiniz. ”

Oyuncular videodan o kadar etkilendiler ki, bir iPad bulup turnuvalarda maçlar arasında önceki maçtaki performanslarını yeniden izliyorlardı.

Sheffield, “Oyun sırasında onlara söylediklerim şeyleri yapmaya çalışıyorlardı,” “Onlara oyun sırasında bir şey söylediğimde ve anlamadıklarında, ne hakkında konuştuğumu görmeden bunun üzerinden iki veya üç gün hatta bir gün geçerlerse, muhtemelen hatırlamayacaklar. Ancak oyundan sonra kafaları karışırsa geri dönüp tam olarak neden bahsettiğimi görebilirler. Bu gerçekten anlamalarına yardımcı oluyor. ”

Hudl programı, sahada tartışmasız bir şekilde etkili oldu. Yeni kulübün yerel yetenekleri çekmenin bir yoluna ihtiyacı vardı, bu yüzden Sheffield, SKEVA (Southern Kentucky Elite Voleybol Akademisi)’nın ilk sezonundan öne çıkan videolar hazırladı ve bunu duyurmanın bir yolu olarak bunları sosyal medyada tanıttı. Programın bu sezonki ilk toplantısı bir tanıtım videosu ile başladı.

Ve SKEVA (Southern Kentucky Elite Voleybol Akademisi)’nın oyuncuları henüz gerekli yaşta değillerse de, şimdiden kolej koçlarının dikkatini çekiyorlar. Oyuncular, en iyi oyunlarının önemli anlarını buldular ve onları ilgilendikleri okullara gönderdiler. Sheffield, Ball State’ten koçların geçen yıl kulübün 13 yaşındaki oyuncularından birini bu program sayesinde takip ettiğini söyledi.

“Kullanımı çok basit ve kolay,” Öne çıkan hızlı bir video hazırlamak için profesyonel video düzenleme yazılımı bilmenize gerek yok. Bir üniversite koçunun oyuncuyu sadece görmeleri gerekiyor. ”

SKEVA (Southern Kentucky Elite Voleybol Akademisi) çalışmaya yeni başlıyor olabilir, ancak Sheffield’ın kulüp için büyük umutları var. Şimdiden kulüp, Güney Kentucky’de büyük bir etki yarattı.

Sheffield, “Sayılarımızı nasıl etkilediğine dair size somut gerçekler verecek hiçbir verim yok, ancak şunu söyleyeceğim bu sezon popüler bir kulüp olduk. Çalışmalarımız çok başarılıydı. Sosyal platformlarımız üzerinden bir çevrimiçi pazarlama kampanyamız vardı. Öne çıkan bir video yaptık ve bunu Facebook’a koyduk. Onu geliştirdik ve kişilerin ilgisini çekmeye çalıştık.”

 

New Club, No Problem: How Hudl Helped New Volleyball Academy to Successful First Season – Volleyball Toolbox

http://www.hudl.com/v/2E5DMA

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu