Genel Haberler

Voleybol benim için öyle uzaktı ki!

Voleybola geç başladım. Çünkü ben bir öğretmenim ve üniversiteye gidene kadar da hiç voleybol oynamadım. Voleybolcu değildim yaşadığım yerde voleybol çok popüler değildi. Basketbol ve futbol dahil birçok sporu yaptım.

Her zaman sporun içinde oldum ama üniversiteye geldiğimde derslerden başımı kaldırmadım. Çünkü Spor Bilimi okuyordum. İlk gün voleybola uzaktım.

Kurallar hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Ama öğretmenim İspanya’da milli takım oyuncusuydu, milli takımın baş antrenörüydü ve milli takım kaptanıydı ancak iyi bir öğretmendi. Ben de o yıl voleybolu keşfettim ve adeta bir kaşif gibiydim.

Ama bu spor teknik olarak harika. Taktik olarak süper hassas olmalısın.

Birçok seçeneğim vardı. Bu yüzden üçüncü yılımda 11 spor arasında seçim yapmak zorundayım. Üçüncü, dördüncü ve beşinciyi seçtim. Ancak bunların birinde uzmanlaşmalıydım. İki yıl sonra voleybol dediğimde çok nettim.

Üniversiteye girdiğimde öğretmen olmayı düşünüyordum çünkü öğretmeyi çok seviyordum.

Spor tarafına bakarsak oyuncularım olsa da asla yüksek spor performansı oyuncusu ya da bunun gibi bir şey olmadılar. Bu yüzden benim için yüksek performans gerçekten benim için çok uzak bir şeydi, asla geleceğimi düşünmüyordum.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu