Genel HaberlerManşet

Voleybol Camiası 41.İstanbul Maratonu’nda İyilik Peşinde Koştu

Voleybol sahalarından tanıdığımız birçok isim bu kez de iyilik peşinde koştu.

3 Kasım 2019 günü 41. Kez düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nda, voleybol camiasından Zeynep Seda Uslu, Neslihan Demir Güler, Başak Koç ve Aslı Duru da yer aldı.

Bir amaç için koşuya katılan isimler, destekledikleri dernek ve vakıfların yararına koşarak sevenleri ve destekçilerinden dernek yararına bağışta bulunmalarını rica etti.

Voleybol Aktüel sayfasının yazarlarından da olan Zeynep Seda Uslu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) adına maratonda yer aldı.

Adımlarım Çağdaş Yaşam İçin! Ve Gençlerimizin Eğitimi İçin Bir Işık da Siz Yakın! Sloganlarının olduğu kampanyada, her 2.500 TL bağış ile bir öğrencinin eğitim masrafı karşılanıyor.

Koşuda, Seda’ya arkadaşı Merve Gülaç da eşlik etti.

TVF Danışmanı olan Neslihan Demir Güler ise Vodafone takımı ile “Çocuklar İçin Koş” sloganı ile yer alam kampanya adına koştu.

Çocuklar İçin Koş kampanyası, hem maratona katılanların çocuklarına kodlama eğitimi verilmesini, hem de bin gönüllü ile koşuda çöp toplamayı amaçlıyor.

Sunucu ve spiker, aynı zamanda Kartal Anadolu Spor Kulübü ile yeniden salonlara dönen Başak Koç da, İstanbul Maratonu’nda yer alan bir başka isim oldu.
Başak Koç, futbolcu Gökhan İnler’in kurduğu İnler Spor ve Eğitim Vakfı için, Gökhan İnler’e eşlik etti.

Sunucu ve spiker Aslı Duru ise İstanbul Maratonu’nda, “Gülmek İyileştirir Derneği” adına koşuda yer aldı.

Gülmek İyileştirir Derneği, ciddi hastalıklar ve travmalar sebebi ile gülmeye ihtiyacı olan ama destek alamayan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağlamayı amaçlıyor. Koşuda dernek adına koşanların topladığı bağışlar ile 2. Hijyenik Oyun Merkezi’nin kurulması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu