Köşe YazarlarıManşet

Voleybol Dolu 51 Hafta

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,

Sizlere ulaşabilmemi sağlayan 2022 yılının sonuna gelmek üzereyiz. 14 Ocak 2022 tarihinde ‘Bir Veda, Bir Başlangıç’ diyerek başlayan birlikteliğimizde bugün 74. kez huzurlarınızda olmanın sevincini yaşıyorum.

Aydınlık Gazetesi yazarı sevgili dostum Cem Zeren’in 2022 ve 2023 yıllarına ait spor ve voleybol özeti ‘Spor dolu 2023’ başlıklı yazısında tüm detayları verdiğini görünce sizlerle geçen 51 haftamı özetlemenin daha doğru olacağını düşündüm.

74 yazı içinde Ardahan Göle’ye, Şırnak’tan Mardin’e bazen de Gaziantep’e gittik. Aksaray’ın voleybol adına güneşi olan ticari firmayı satırlarımıza taşıdık. Voleybol oyun kurallarından Fair Play Adil Oyun’a, İstanbul’dan Antalya’ya uzandık.
Mintonette’den günümüze salonlara sığmayan voleybol aşkına tanıklık edip, tutkumuzun 8 harfli halini sütunlarımıza taşıdık.
Karaman ve Karabük’te Oturarak Voleybolu, Kayseri, Sivas, Kahramanmaraş’ta kar voleybolunu, Marmaraereğlisi ve daha birçok sahildeki plaj voleybolunu anlattık.
Avrupa ve dünya voleybolunun en dikkat çeken ve fazla bilinmeyenleriyle siz değerli okurlarımızı aynı sayfa içinde buluşturduk.
Erzin’den Solhan’a kadar voleybol sevdalısı halkları tanıtırken hakemlerimizi, federasyonumuzu sizlere yakınlaştırmayı amaçladık.
Formaların sırrını çözüp; sadece saha içinde değil saha dışında da sosyal sorumluluk yarışında olan takımlarımızdan; miniklerimizin ilk heyecanlarından ve voleybol adına yaşanan güzelliklerden bahsettik.
Emanet topla en üst lige çıkmayı başarırken şehitlerimizin adını her maç formalarında taşıyan kulübümüzün hikayesini anlattık.

Karda, salonda, plajda Milli Takımlarımızın ve kulüplerimizin Avrupa ve dünyadaki maceralarını anlatırken, beklentilerimizi, düşüncelerimizin en pozitif halini satır aralarına yerleştirdik.

Beyaz kartla rakibine saygıyı, fair play – adil oyunu, kendi maçına bilet alan takımdan bahsederken vefa duygusunu ön plana çıkartıp, dünyanın gözü önünde işlenen ırkçılık gibi ağır bir insanlık suçunun hayatımızda olmaması için tepkilerimizi yüksek sesle haykırdık!
Yeri geldi zihinsel antrenman ve beraberinde gelen dünya şampiyonluğu için konunun uzmanı profesörün sesine kulak verdik.
Voleybola sesi ile hizmet eden spikerleri ve kurumlarına teşekkür etmeyi unutmadık.
TVF ve sponsorlarının katkılarının dile getirmeye çalıştık.

Toplumumuz ve sporcular için ailenin önemini ortaya koymaya çalışırken genlerinde voleybol olan aileyi tanıştırdık sizlerle.
Türk kadını ve Türk hakemliğinin gururu olan isimlerden bahsettiğimiz gibi Uluslararası kokartlarını takarken törende yanlarına eşlerini alan pırıl pırıl 3 erkek hakemimizi huzurlarınıza getirdik.

Hayatın en acı gerçeklerinden olan vefatları ve yıldönümlerini dile getirmeyi ihmal etmedik.

2200 miniğin tüm gün voleybol oynadığı şenlikten, voleybolcu fabrikasındaki gençlere ve hatta veteranlara kadar içinde her daim voleybol coşkusunu yaşayanları tanıtmaya gayret ettik.
Kendisini takıma almayan antrenörüne içerleyip, mezun olduktan sonra antrenör olan ve Milli voleybolcular yetiştiren koçu tanıttık.

İlçe ve illerden, dünya şampiyonlarına, doğumları 1905 – 1965 yılları arasında olan 712 voleybol emekçisinin bulunduğu dev eseri ve dünyanın dört bir tarafındaki 550 kütüphanede yer aldığını duyurduk.

Saha içinde saha dışında her yerde voleybolun izlerini arayıp bularak yazılarımızın içinde sonsuza dek yaşamasını sağlamaya çalıştık.

Yılda 11.000 maç oynanır mı sorusunun cevabını paylaştık. Ülkemizin en doğusundan yaz turizminin cennet köşesi Bodrum’a kadar dezavantajlı çocukların hayatla olan bağını güçlendiren voleybol takımlarını, antrenörleri, kulüpleri tanıttık.

Ülke sınırlarımızın dışında tescilli bir güzelimizle Atatürk Bayrağı altında buluşup Barcelos horozunun uğuruyla gelen Avrupa Şampiyonluğunu anında Aydınlık Gazetesi sütunlarına taşıdık.

Dünyada voleybolun ilk gününden TVF’nin doğum gününe, voleybol dünyamızın ilk kadın emekçilerini ortaya çıkarttık.

Yazdık, yazdık, yazdık…

Haftada 1 yazı için başladığım halde haftada iki hatta bazen 3 yazıyla Türkiye’nin düzenli voleybol yazılan tek köşesi olduk.
Bu sürece destek olan Aydınlık Gazetesi’nin tüm emekçilerine, Türkiye’nin en başarılı takım sporunu yöneten TVF’nin tüm kademelerindeki büyüklerime, küçüklerime teşekkür ederim.
Gece gündüz demeden yazılarımın redaksiyonunu yapan eşime; görüş, öneri ve destekleriyle gücüme güç katan canım oğlum Barışıma, voleybolla hiç ilgisi olmadığı halde yazılarımı okuyup daha anlaşılır olmasına yardım eden ofis arkadaşlarıma, bilgi, görüş, öneri, tebrik, eleştiri ve duygularını ulaştıran siz değerli okurlarımıza en kalbi duygularımla minnettarım.

Acısı ve tatlısıyla bir takvim yılını daha tamamlarken, görsel medya yöneticiliği ile başladığım yılı, yorumculuk, köşe yazarlığı, televizyon programcılığı, spor etkinleri moderatörlüğü, radyo programcılığı ile uğurlamaya hazırlanıyorum.
2023 yılından ülkemiz, dünyamız ve hepimiz için barış, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler getirmesini bekliyorum.

Bugün de medyadaki sürecimde bir yıllık üretimlerimden ‘Haberiniz Olsun’ istedim.

Kalın sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu