Plaj Voleybolu

Voleybol Dünyası, Plaj Pro Turu, Açılış Sezonuna Hazırlanıyor

FIVB Plaj Pro Turu, hem saha içinde hem de dışında bir plaj voleybolu festivaline ev sahipliği yapacak olan ünlü plajlar ve ikonik şehirlerden oluşan inanılmaz bir takvimle bu Mart ayında başlayacak.

Yeni ve son teknoloji tur, sporcular, hayranlar, yayıncılar ve sponsorlar için benzersiz etkinliklerle modern, çekici ve yenilenmiş bir format sağlıyor ve FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turunun bir evrimini temsil ediyor.

Takvim, Güney Afrika’nın Cape Town kentindeki Grand Parade ve Rio 2016 plaj voleybolu yarışmasına ev sahipliği yapan Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki Grand Parade gibi ikonik ve tarihi mekanlarda başlayacak.

Tur bu yıl üç seviyede düzenlenen yarışma ile başlayacak: Elite16, Challenge ve Futures. Turun tüm seviyeleri, sporcuların parlamasına ve hayranların spor ve plaj yaşam tarzının en iyisini deneyimlemelerine olanak tanıyacak.

En yüksek rekabet seviyesi olan Elite16’da cinsiyete göre dünyanın en iyi 16 takımı mücadele edecek. Müsabaka, dört takımdan oluşan dört gruptaki mücadelenin ardından tek bir eleme grubuyla yapılacak ve dört gün boyunca, çift cinsiyetli etkinlikler için herhangi bir eleme olmaksızın toplam 64 maç için yoğun bir maç takvimi gerçekleşecek.

Elite16, tutarlı bir küresel yayın ürünü sağlamak için en yüksek düzeyde TV prodüksiyonuna sahip olacak ve tüm maçlar Voleybol TV’de canlı yayınlanacak.

Elite16’yı oluşturacak takımlar,  ana grup aşamasında 24 takımın sıralama puanları kazanmak için mücadele ettiği Challenge-seviyesindeki etkinliklerden sonra belli olacak.

Son olarak, Futures Turu, ülkelerde sporun gelişimine izin verirken, Challenge seviyesine bir kaynak görevi görecek.

Sezon, unutulmaz bir plaj voleybolu gösterisi için en iyi 10 takımın yer aldığı Finaller ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu