Genel HaberlerManşet

Voleybol, Erzin’de komşu il ve ilçelere dostluk köprüsü oluyor

Voleybolun Anadolu’da bir başka güzel olduğunu her zaman belirtiriz.

Hemen hemen her hafta örneklerine rastladığımız ve voleybolun güzelliklerini yansıtan güzel görüntülerin bir örneği de bu hafta sonu Hatay Erzin’de yaşandı.

Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde mücadele eden Hatay Erzin Yeşilkent Spor, bölgede voleybol yoluyla komşu il ve ilçelere dostluk köprüsü kurmaya devam ediyor.

Hatay temsilcisi bölge halkını her 15 günde bir salona çekmeyi başardığı gibi bölge gençlerinin de voleybol yoluyla hayatlarına olumlu etkiler yapıyor.
Pandemi sebebiyle ara verdikleri altyapı çalışmalarına yeniden başlayan turuncu beyazlılar, yöredeki spor kulüpleri, voleybol okulları, lise ve orta okullar arasında geliştirdikleri ilişkiler sayesinde de voleybolun daha fazla ilgi çekmesini sağlıyor.

Ligde son oynadıkları Gaziantep Gençlik Spor Kulübü karşılaşmasında da Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi Voleybol Okulu öğrencilerini misafir eden Erzin Yeşilkent takımı, maçtan sonra da Yıldız Erkek, Küçük Kız ve Midi Kız takımlarıyla hazırlık maçları tertip etti.
Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi Müdürü Aylin Loş Başlamışlı ve okulun Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Ayhan Delebe‘yle birlikte kendileri küçük yürekleri büyük sporcu öğrencileri ve velilerinin de keyifle katılım sağladıkları organizasyonda adeta bir voleybol günü yaşandı.

Voleybolun hak ettiği ilgiye ulaşmasına hizmet eden herkese gönülden teşekkür ediyoruz.
Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu