Voleybol, Erzin’e güzellikler katıyor

0
172

Hatay.
Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferinden sonra Osmanlı hâkimiyetine giren Hatay (İskenderun Sancağı) Mondros Mütarekesi sonrasında önce İngilizler sonra Fransızlar tarafından işgal edilmişti Daha sonra Fransız Hükümeti ile 20 Ekim 1921’de imzalanan Ankara Anlaşması sonucunda Türkiye sınırları dışında kaldı.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Hatay’ın bağımsızlığı ve Türkiye’ye katılması için büyük çaba sarf etmiş ve hayatının son aylarında sağlığını bile hiçe sayarak tüm çabasını bu sorunun çözümüne ayırmıştı.
Aramızdan ayrılışından 6 ay kadar önce, 20 Mayıs 1938’de Mersin’e giderek bu konudaki çalışmalarla ilgili bilgi almış ve 24 Mayıs 1938’de Adana’ya giderek askeri geçit törenine katılıp yabancı elçilere Hatay konusundaki kararlılığını göstermişti…

Ve Gazi’nin çok önem verdiği Hatay’ın şirin ilçesi Erzin, voleybolda yaptıkları işlerle gündeme gelmeye devam ediyor.

Geçen sezon TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi’nde yenilgisiz şampiyon olan Erzin Yeşilkent Spor Kulübü, bu sezon ilk kez yer aldığı 1. Lig’de Yurt Grup’un desteği ile mücadelesine devam ediyor. Ancak kendini voleybola ve Erzin’e adayan Güntaç Yılmaz ki kulübün başkanı, baş antrenörü, malzemecisi, sosyal medya danışmanı, pazarlama ve halka ilişkiler departmanı sorumlusu gibi her görevi tek başına ve başarı ile yapmaya devam ederken, Erzinli gençlere voleybol yoluyla hem zeki, çevik ve ahlaklı olmayı hem de geleceklerini voleybol yolu ile kurtarmaya; kendinden sonraki gelecek kardeşlerine rol model olmaya aday sporcu kardeşleri için güzel işler yapmaya çalışıyor.

Bölgede dezavantajlı çocuklar da dahil olmak üzere uzun boylu tüm gençleri adeta çarşı, pazar, düğün, dernek dolaşıp salona çağıran Güntaç hocanın bu emekleri  şu an için ligdeki yaş ortalaması en düşük takımın sahada mücadele etmesini sağlamış durumda.

Kadrosunda 6 Erzinli oyuncu bulunduran ve imkanlar elverdiği süreçte bu oyunculara şans verilen Güntaç hoca; Igor Sousa (Brezilyalı),  Yassine Abdelhedi (Tunuslu) ile çiftçi bir ailenin oğlu olan 2006 doğumlu  Mehmet Mağara, inşaat işçisi bir babanın oğlu 2006 doğumlu Mehmet Ali Karagöz ve bir öğretmen çocuğu olan 2005 doğumlu Mahmut Elmasoğlu’nu antrenmanların haricinde de sürekli yan yana getirerek bu gencecik voleybolcuların hayatlarına yeni görgüler yerleştiriyor.

İşte sırf bu yüzden bile bu idealist hocaya ve Erzin’in geleceğini şekillendirecek olan Yurt Grup Erzin Yeşilkent Spor Kulübü, alkışı, övgüyü ve en önemlisi de desteği sonuna kadar hak ediyor.

Büyük, küçük demeden, Erzinli olup olmadığınıza bakmadan, Türk Voleybolu için gece, gündüz çalışan bu değerli spor insanlarına yardımcı olmak tüm spor severlerin gönül borcu aslında…
Fotoğrafta 2,06 cm boyundaki Tunuslu Yassine Abdelhedi’nin yanında parmak uçlarında kalkan sevgili Mehmet Ali Karagöz’ün boyunun uzamasına yardımcı olamayız belki ama umutlarının ve voleybol sevgisinin, başarı azminin uzamasına yardımcı olmak için ufak da olsa katkı yapabiliriz değil mi?

 

Teşekkürler Güntaç hoca, teşekkürler bu güzel duygu ve emeğe destek veren kişi ve kuruluşlar. İçinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinde umutlarımızı taze tutuyorsunuz.

Savaş Eskigülek
Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni

Yardımlarınız için:
Hesap İsmi : Yeşilkent Spor Kulübü Derneği
Banka Adı : TC Ziraat Bankası
Banka Şubesi : Erzin Ziraat Bankası
İban No : TR 6200 0100 0587 8402 6823 5001

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here