Voleybol İrlanda’dan 71 bin Euro

0
26

Turizm, Kültür, Sanat, Gaeltacht, Spor ve Medya Bakanı Catherine Martin TD ve Spor ve Gaeltacht İşleri Devlet Bakanı Jack Chambers TD, Mart 2020’den bu yana uygulanan çeşitli COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle acı çeken İrlanda spor sektörüne sağlanan finansman desteğinin 71.500 € ‘sı iki program üzerinden Voleybol İrlanda’ya gidecek.

Sport Ireland tarafından tahsis edilen fon, Ulusal Yönetim Organlarına ve kulüp ağlarına yönelik varoluşsal tehdidi ele alarak, spor organizasyonlarının son aylarda meydana gelen önemli kayıpları dengelemesine ve 2021 planlamasına kesinlik katmasına olanak tanıyacak.

Bu önemli yatırım, Ulusal Yönetim Organları, yerel spor ortaklıkları ve İrlanda’nın dört bir yanındaki binlerce taban kulübüyle spor sektörünün tüm seviyelerine ulaşacak.


İnovasyon Finansmanı Şeması

İrlanda genelinde plajlarda ve halka açık parklarda kurulan en az on beş daimi, kullanımı ücretsiz kortları için ülke çapında bir açık hava Voleybol direkleri projesini gerçekleştirmek için 50.000 € ‘ya kadar bir miktar mevcut olacak.

Duyuru hakkında yorum yapan Voleybol İrlanda Başkanı Grainne Culliton, “Gerçekten iddialı bir proje gerçekleştirmemize yardımcı olacak finansman tahsisinden çok memnunuz. Voleybol herkes için bir spordur ve İrlanda genelinde kullanımı ücretsiz kortlar sağlayarak, katılımın önündeki bazı geleneksel engelleri kaldırabilir ve tüm topluluğun ortaya çıkıp harika sporumuzu oynamasına izin verebiliriz. Bunun İrlanda’da Voleybolu tanıtmak, geliştirmek ve büyütmek için oyunun kurallarını değiştirebileceğini düşünüyoruz. ”

İnovasyon Finansmanı Şeması, projelerin COVID-19 ortamında spor ve fiziksel aktiviteyi nasıl sunabileceğini göstermeyi bekleyen başvuranlar için katı kriterlere sahip. Voleybol İrlanda’nın projesi, aileleri ve sosyal balonları içeren açık havada, sosyal olarak mesafeli etkinlikleri kolaylaştırıyor.

Her gönderi seti, Voleybol kulüpleri ve faaliyetleri hakkında farkındalık yaratmaya yardımcı olacak Voleybol İrlanda’nın kulüp bul web sayfasına bağlantılı QR kodlarını gösterecek. Kum üzerine direklerin yerleştirilmesi, oyunun plaj formatının tanıtımına yardımcı olacak ve ek sosyal aktivitelere izin verecektir. Bir ağ sistemine erişim ve delik kazma ve taşınabilir ağlar koyması, bu projenin üstesinden geleceği katılımın önündeki önemli bir engeldir.

Yerel spor ortaklıkları ile işbirliği içinde çalışan Volleyball Ireland, parklarda ve kumda eğlenceli oturumlar düzenlemeleri için Voleybol meraklıları için Sosyal Voleybol Aktivatör Eğitimi sağlayacaktır. Grainne Culliton, “Bu tutkuyu destekleyen ve vizyonumuzu en başından paylaşan yerel yönetimlerdeki ortaklarımıza gerçekten minnettarız ve bunun yaratacağı etkiyi görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Club Resilience Destek Programı 

Dahası, Voleybol İrlanda’nın üye kulüplerinin Voleybol faaliyetlerini yeniden başlatmasını desteklemek için 21.500 Euro ayrılacak. Başarılı uygulama, Voleybol kulüplerinin COVID-19 ile ilgili mali ve etki beyanlarını sunmasıyla kanıta dayalıydı. Voleybol İrlanda Geliştirme Koordinatörü ve baş COVID-19 Sorumlusu Norma McIntyre, “Kulüplerimiz tarafından sağlanan bilgiler, bu uygulamayı oluşturmamıza ve kulüp ağımızı destekleme ihtiyacımızı göstermemize yardımcı olmamız açısından çok önemliydi. Pandemi başladığından beri kulüpler ve gönüllüler güvenli Voleybol aktivitesi sunmak için yukarıda ve öteye gittiler ve bu fonun kulüplerimizin Yeni Yılda aktivitelere yeniden başlamasına gerçekten yardımcı olacağını umuyoruz. ”

Voleybol İrlanda, Bakan Catherine Martin TD ve Bakan Jack Chambers TD’nin yanı sıra Sport Ireland ve Spor Bakanlığı’ndaki takımlara sürekli destekleri için teşekkürlerini kayda geçirmek istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here