Genel Haberler

Voleybol Rekabetçi Alıştırma Oyunları

Temel bilgiler önemlidir ve günlük olarak uygulanmalıdır. Oyuncular bu alıştırmaları dört gözle bekleyebilir veya beklemeyebilir. Her şeyin eğlenceli olması gerekmiyor. Harika olması için işe koymalıyız. Kestirme yol yok. Ancak, bazı şeyleri karıştırmayı düşünmemiz gereken zamanlar vardır. Oyuncuların eğlenceli olduğunu düşündükleri bazı egzersizler yapmaları gerekir. Uygulama programını gördüklerinde onları heyecanlandıran alıştırmalar. Aşağıda, biraz eğlenmek ve iyi işler çıkarmak için kullanabileceğiniz iki eğlenceli voleybol oyunu var.

Aşağıdaki video, bir Glazier Voleybol Kliniğinden bir klip. Sunucu, Cherokee Hills Lisesi’nin baş antrenörü Terry Miller. Klip, koçluk alet çantanıza harika bir katkı sağlayacak voleybol oyunları ve antrenmanlarından oluşan bir koleksiyonunu paylaştığı Voleybol Takımı Tatbikatları başlıklı sunumundan alınmıştır. Koç Miller’in tüm sunumuna ve diğer yüzlerce sunuma erişmek için Glazier Clinics Vault bağlantısını tıklayın Ayrıca, kliniklerine katılmakla ilgileniyorsanız, Glazier Volleyball Clinics bağlantısını da klinik hale getirebilirsiniz.

İki voleybol oyununun / antrenmanının ilki “Beyzbol” olarak adlandırılır. Oyun 6v6 oynanır. Kurallar çok basit. Servis atan takım üç çıkış yapana kadar hizmet vermeye devam ediyor. Bir avut, servis atan takımın kazanmadığı herhangi bir noktadır. Diğer bir deyişle, üç puan kaybedene kadar servis atarlar. Her puan kazandıklarında bir koşu yaparlar. Kabul eden takım üç kişiyi kaydettikten sonra servis atacak. Her puan kazandıklarında bir koşu yaparlar ve üç puan kaybedene kadar servis atarlar. Bir vuruş, her takımın bir kez servis atmasından oluşur. Bu voleybol oyunu dilediğiniz kadar vuruşta oynanabilir. Koç Miller üç vuruş öneriyor.

İkinci voleybol oyununa “Hapis Süresi” denir. Bu oyun 6v6 ile başlar. Filenin her iki tarafına bir sepet topla bir antrenör yerleştirilir. Bir antrenör, filenin karşı tarafındaki takıma bedava bir top verecek. Amaçları ilk denemede öldürmektir. Öldürürlerse puan alırlar. Savunma takımının hedefi iki dokunuş yapmaktır. Başarılı olurlarsa, puan verilmez ve artık ücretsiz bir top alırlar. Savunma takımı asla topu geri vermez. Sadece ikinci bir dokunuş elde etmeye çalışırlar. Yaparlarsa puan biter ve bir sonraki bedava topu alırlar. Saldıran takım hata yaparsa puan kaybedecek.

Bu oyun 10’a kadar oynanır. Oyun sırasında herhangi bir zamanda bir takım iki sayı avantajı elde ederse, diğer takımdan bir arka hat oyuncusunu “Hapishaneye Git” olarak seçebilir. Oyuncu, oyun bitene kadar veya puan tekrar eşitlenene kadar hapiste kalır. Eğer takımı skoru eşitlerse hapisten çıkmasına izin verilir. Aynı anda yalnızca bir oyuncu hapse girebilir.

Volleyball Games: Drills that add variety and excitement to your practices (volleyballtoolbox.net)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu