Voleybol Testi Nedir?

0
59

Herhangi bir antrenman tatbikatının kalitesini değerlendirmek istiyorsanız, Voleybol Testini uygulamanın en kolay yolu. Voleybol Testi çok basittir. Matkaba bakarsınız ve basit bir soru sorarsınız. Voleybol mu? Voleybol Testinin belirli bileşenleri oldukça basittir.

Top nereden geliyor? Voleybol maçında geldiği yerden mi geliyor? Aynı açıdan mı geliyor? Beceri uygulandığında top ağın üzerinden gelirse, tatbikatta ağın üstünden gelmelidir.

Oyuncu nereye bakıyor? Oyuncu, voleybolda bu belirli beceriyi gerçekleştirmek için bakması gereken yere mi bakıyor? Blokçuların karar vermek için bir kutudaki birkaç smaçöre geniş bir şekilde bakması gereken tatbikatlar voleybol değildir. Engelleyiciler, pasöre tam olarak bakmalıdır.

Temastan sonra top nereye gidiyor? Sanırım buna alışıyorsun.

Oyuncunun hangi kararları vermesi gerekiyor? Oyuncunun herhangi bir karar vermesi gerekmiyorsa, antrenman voleybol değildir. Dikkatin bir becerinin belirli bir dikkat veya hareket bileşenine odaklanmasına yardımcı olabilir, ancak bu voleybol değildir. Bloksuz spiking voleybol değildir. Oyuncunun blok hakkında bir karar vermek zorunda olduğu bir voleybol maçında meydana gelen hiçbir ani artış yoktur.

Başka hangi oyuncular yer alıyor? Bir voleybol maçı sırasında bir oyuncunun topa her dokunduğunda, en az bir ve genellikle diğer oyuncularla etkileşim söz konusudur.

Antrenörlerin antrenman sırasında voleybola benzeyen birçok şey var ama Voleybol Testini uyguladığınızda bunların hiç voleybol olmadığı ortaya çıkıyor. Ve voleybol değillerse, o zaman yapmaya değer mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here