Genel Haberler

Voleybol Turnuvalarının Ardındaki Gizli Güç: Gönüllüler

CEV Teknik ve Geliştirme Müdürü Vuk Karanovic Paris’te düzenlenen uluslararası bir konferansa katıldı. Uluslararası Olimpiyat Merkezi tarafından yürütülen ve Erasmus + programları ile Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen EYVOL (Genç Gönüllülerin Spor Yoluyla Güçlendirilmesi) projesiyle birlikte düzenlenen bir etkinlikti.

Karanoviç, bir dizi diğer uluslararası, karasal ve ulusal spor organizasyonunun temsilcileriyle birlikte “Büyük spor etkinlikleri bağlamında spor gönüllülüğü” paneline katıldı.
Bu gerçekten de tarihi 2019 CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu Süper Finallerinin başarılı bir şekilde yürümesinde gönüllülerin oynadıkları lider rolü hatırlamak için bir fırsattı. CEV tarafından Almanya Voleybol Federasyonu, Voleybol Bundesliga ve BERLIN Recycling Volleys  ortaklığında birlikte düzenlenen ilk etkinlikti.

“Etkinliği alma sürecinin, etkinlik öncesi eğitimin önemini ve açıkçası, Süper Finallere katılımlarının bıraktığı mirası inceledik”dedi Karanoviç. “Alman Voleybol Federasyonu ve Voleybol Bundesliga’dan gelen meslektaşlarımız, etkinlikten önce her pozisyon için doğru kişileri belirleme ve seçme konusunda mükemmel bir iş çıkardılar. Bu da olayın başarısına bir bütün olarak yol açtı. ”

Büyük voleybol etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde gönüllüler her zaman önemli bir rol oynamaktadır. Aynısını EuroVolley’de de yaptılar. CEV ve yerel organizatörler, Paris’teki AccorHotels Arena’da düzenlenen Sırbistan ile Slovenya arasındaki altın madalya maçını takiben madalya töreninden kısa bir süre önce onlara dokunaklı bir hediye verdi. Fransız Organizasyon Komitesi, EuroVolley’deki diğer mekanlarında, yani Montpellier ve Nantes’te benzer övgülerde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu