Genel HaberlerManşet

19 Mayıs’ta Atatürk’ün Huzurunda Türk Gençliğini Voleybolcular Temsil Edecek

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan sonra 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da pandemi kısıtlamaları sebebiyle buruk kutlamaya hazırlanırken voleybol camiasını sevindirecek bir gelişme geldi.

Bilindiği gibi 19 Mayıs Salı günü sokağa çıkma yasağı olan Ankara’da, Anıtkabir’de gerçekleştirilecek törende Türk Gençliği’ni 16 voleybolcu genç temsil edecek.

Tarihte kurulmuş olan 16 Türk Devletini temsilen 16 voleybolcu gencin taşıyacağı bayraklarla gerçekleştirilecek tören, daha önceki yıllarda çeşitli spor branşlarını yapan gençlerden oluşurken, bu seneye mahsus olmak üzere, 16 sporcunun tamamı son yıllarda takım sporları içinde en başarılı dal olan voleyboldan seçilmesi ayrı bir gurur olacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TVF Ankara Voleybol İl Temsilciliği ile birlikte organize edeceği etkinlikte, Türkiye’nin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek tek takım sporu olan Voleybolun, 19 Mayıs törenlerinde de Türk Gençliği’ni temsil edecek olması camiaya ayrı bir gurur yaşatacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.