Genel Haberler

’Voleybolda Almanya’ya Transfer Olmuş İlk Sporcuyum’

Shining Stars ‘Yıldızlı Sohbetler’in Konuğu Cansu Aydınoğulları Oldu.

Yıldızlı Sohbetler’de bu hafta konuk Cansu Aydınoğulları oldu. Pandemiden Almanya’ya, PTT’den milli takıma birçok konunun konuşulduğu canlı yayının öne çıkan satır başları….

‘’Almanya’ya Şampiyonluk Yaşamaya Gitmiştim’’

Pandemi Almanya’ya Şubat başı gibi geldi. Başlarda maske takmak bir yere gidememek gibi bir şey yoktu. Daha sonra işlerin ciddiye gittiği anlaşıldığında ligin son maçı kalmıştı. Yüksek ihtimalle final serisi oynayacaktık. Son maçımız bizim için çok önemliydi. Bir gün antrenmana gittiğimizde son maçımızı oynayacağız sonra tamamen sezonu bitirecekler ve lig sıralamasında kim birinciyse o şampiyon ilan edilecek dediler. Hepimiz evimize dağıldık. Sonra iki saat sonra bir haber geldi ve maçın iptal olduğu söylendi. Herhangi bir maç oynanmayacak, sezon tamamen bitti bu şekilde bir karar almışlar. Takım yemeğimiz vardı yemekten sonra bana Tunç Abi yazdı. ‘Cansu uçuşlar kapanıyor, yarın son gün. Hemen takım menajeriyle konuş, sana bilet almaları lazım, yoksa orada kalacaksın’ dedi. Ben şok oldum, hiç öyle bir haber görmemiştim. Orada 2 saat geride geliyordum bazı şeyler kaçırmış olabilirim, bilemiyorum. Hemen takım menajerine yazıp onlarla konuştum. Ertesi günün son bileti alındı bana. Sabaha kadar tüm eşyalarımı topladım. 8 ay yaşadım o evde sonuçta ve toparlamak kısa sürede yapılabilecek bir şey değil.Eşyalarımı toplayıp havalimanına gittim ve sonra Türkiye’ye döndüm. Bir yandan çok üzücüydü oraya bir hedefle gitmiştim. Çünkü Allianz Stuttgart son şampiyondu. Ben de orada şampiyonluk yaşamaya gitmiştim. Aslında sezon başında Süper Kupa ve Alman Kupası maçlarında şampiyon olamadık, bunları kaçırmıştık. Son hedefimiz vardı aslında. Ben de onu kazanmayı çok istiyordum. Kazanıp Türkiye’ye gelmek istiyordum. Ne yazık ki pandemiden dolayı nasip olmadı bunu başarabilmek.

‘’Voleybolda Almanya’ya Transfer Olmuş İlk Sporcuyum’’

Almanlar Türkiye liginin iyi olduğunu biliyorlar. Ben oraya transfer olduğunda çok fazla ilgi gördüm. Sonuçta Türkiye’den Almanya’ya transfer olmuş ilk sporcuyum ben voleybol adına. Benim için birçok ilgi ve alaka vardı. İnstagram hesaplarında fotoğraflarım paylaşıldı. Antrenörümüz böyle bir şeyin ilk kez olduğunu söylemişti. Bu da aslında Türk voleybolunun dünya üzerinde etkisi olduğu ve konuşulan bir lig olduğunu gösteriyor.

‘’Ligi 9. Bitirdik ve Ucundan Kaçırdık’’

Almanya’dan sonra PTT ülkeye dönüşüm oldu. PTT kurumsal olarak çok güzel bir kulüp. Orada hiçbir sorun yaşamadık. İsteğimiz ve arzumuz her zaman yerine getirildi. Pandemi döneminde yönetim olarak pek çok planları vardı. Sosyal sorumluluk projesi vardı, birçok şey yapacaktık aslında. Tabi pandemi dolayısıyla yerine getiremedik. Sezon olarak hedefimize ulaşamadık. Bizim hedefimiz öncelikle ilk 8’e kalmak ve daha sonra Avrupa kupası için mücadele etmekti. Bunu başaramadık ne yazık ki. Ama onun dışında 9. bitirdik. Ucundan kaçırdık diyebilirim aslında. Diğer takımların sürpriz galibiyet alması da bunu etkiledi. Her sezon bence tecrübe katıyor insana. Her sezonda yeni bir şey öğreniyorsunuz. Buna istinaden de bir sonraki sezon için bazen farklı kararlar alabiliyorsunuz. Her sezonun her sporcu için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Benim de ders aldığım pek çok şey oldu bu yıldan.

Bu keyifli sohbetin tamamı için Shining Stars resmi İnstagram ve Youtube hesaplarını takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu