Voleybolda Top Öldürme

0
42

Takımınızda her seferinde servisleri ağa takan bir servisçi varsa veya topu ağın üzerinden geçiremeyen bir rakiple oynuyorsanız, puan kazanmak için öldürmeleri kaydetmeniz gerekecektir.
Top öldürme, hücum yapan takımının başarılı bir saldırısını ifade eden ayrılmaz bir voleybol istatistiğidir.
Peki, voleybolda öldürme nedir?
Top öldürmenin basit tanımı, rakip tarafından geri çevrilemeyen ve hücum takımı için bir puan ile sonuçlanan bir hücum saldırısıdır.
Harika bir koç veya oyuncu oyunun öğrencisidir.
Böylece basit bir tanım işe yaramayacaktır.
Öldürmeyi tam olarak anlamak için, öldürmeyi, öldürmeyi neyin artırdığını okuyun ve keşfedin.
Top öldürmeye daha derin bir bakış
Bir top öldürmenin resmi tanımı, hücum terimini içerir.
Bu nedenle, bir hücumu tanımlamak, teknik olarak top öldürmenin ne olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır.
Bir rakibin topu ağın üzerinden geçirdiği bir saldırı rakibin geri çeviremediği her seferinde bir öldürme olarak kaydedilir.
Bir öldürme, hücum eden takım için bir puanla sonuçlanan bir hücum girişimi olarak da tanımlanabilir.
Peki hücum nedir?
Hücum tarafından topu ağın üzerinden geçirmek ve bir sayı almak için yapılan ortak bir çabadır.
Esasen, hücumun kasıtlı olarak sayı almak için yapılan her şey bir saldırıyı teşkil eder.
Bu, ağın üzerinden geçen topun çoğunu bir atak haline getirir.
Ağın üzerinden geçen bir topun bir hücum olmadığı bazı durumlar vardır, ancak tüm resmi top öldürmelerin resmi bir hücum sonucu olduğunu unutmamak önemlidir.
Voleybol bir puan oyunudur. Kazanan takım, galip ilan edilmeden önce belirli bir sayıya ulaşmalıdır. Skor; görevi skoru, oyuncu değişikliklerini, molaları ve genel oyun akışını kaydetmek olan resmi bir skor görevlisi tarafından tutulur. Çoğu takımın kendi skor hakemi versiyonu vardır. İstatistikler, iyi koçlar için hayati önem taşır çünkü bilgiler, oyuncuların canlı oyunlarda nasıl performans gösterdiklerine dair fikir verir. Pratikte zorlu bir oyuncu bazen gözden kaybolabilirken, daha az antrenman yapma konusunda daha az istekli olanlar maç sırasında parlayabilir. Tüm oyuncularımızın bizim kadar ciddiye almalarını dilesek de, önemli olduğu zaman işi kimin yapabileceğini bilmek faydalı olacaktır. Bir maç sırasında, genellikle yardımcı antrenörler, yedek oyuncular veya panoları tutan menajerler görürsünüz.
Bu panolar genellikle bir voleybol maçı sırasında kaydedilebilecek çeşitli istatistikleri takip etmeye adanmış kağıtları içerir. Voleybol istatistiklerini takip etmek, maçın hızı nedeniyle zor olabilir. Herhangi bir ralli, kaydedilmesi gereken birçok farklı istatistikle sonuçlanabilir. Bununla birlikte, istatistiklerin doğruluğunu sağlamak çok önemlidir. Bir istatistik sorumlusu olarak hatırlanması gereken ilk şey sakin kalmaktır. Yerdeki hareketten bunalmış hissetmek alışılmadık bir şey değil. İkinci olarak, istatistik tutucular sahada neler olup bittiğini görmeye odaklanmalı ve oyunun momentumundan rahatsız olmamalıdır. Bir top öldürmenin bir hücum ile gerçekleşeceği gerçeğini daima hatırlamak önemlidir. İstatistik yapan bir kişi için en kolay kalite kontrollerinden biri, asla kaydedilen hücumlardan daha fazla öldürme olmamasını sağlamaktır. Çoğu insan, top öldürmeyle sonuçlanan üçüncü temas isabetlerini takip etmekte çok az güçlük çeker, ancak aynı zamanda öldürme olarak kabul edilebilecek bazı daha zor durumlar vardır.
Bunu bir top öldürme olarak sayın:
• Bir oyuncu bir topu uçarak çıkartır, top ağın üzerinden geçer ve top rakip tarafın sahasına iner.
• Bir oyuncu servis atar, top ağın üzerinden geçer ve top rakip tarafın sahasına düşer.
• Bir oyuncu rakibinin hücumuna tepki verir ve topu rakip sahaya düşürür (blok gibi görünse bile bu bir öldürme olarak kabul edilir)
• Bir oyuncu topa bir bloğa vurur ve top rakiplerin elinden saha dışına çıkar.
• Bir oyuncu hücum eder ve rakip, file ihlali, merkez çizgisi ihlali veya başka herhangi bir engelleme hatası yapar.
Aşağıdaki durumlarda onu öldürme olarak saymayın:
• Serbest bir top ağ üzerinden gönderilir ve rakip tarafın sınırlarına iner.
Mükemmel bir strateji olmasa da, bir istatistik sorumlusunun öldürmeleri takip etmesinin en kolay yolu kendine sormaktır …
“Oyuncu bu oyunda bir sayı atmayı düşünüyor muydu?”
Cevap evet ise, bir puan güvenle verilebilir.
Cevap hayır ise (büyük olasılıkla ‘bedava bir top’), bir öldürmeyi kastetmiyor diye düşünülebilir.
Herhangi bir spor dalındaki oyuncuların takip etmeyi sevdikleri favori istatistikleri vardır.
Beyzbol oyuncuları vuruş ortalamalarını saplantı haline getirirken, basketbolcular genellikle şut yüzdeleri konusunda eleştiriliyor.
Voleybolcular ve antrenörler öldürme yüzdesini incelemek için çok zaman harcıyorlar.
Bu sayı, top öldürmelerin bir oyuncunun hücum girişimlerine bölünmesiyle hesaplanır (K / A =% K). Bu nedenle, bir oyuncu yedi op öldürür ve on hücum girişiminde bulunursa, top öldürme yüzdesi% 70’tir.
Öldürme yüzdesi popülerdir, çünkü takımları için kimin puan topladığının birincil göstergesidir.
Öldürme yüzdesi gibi güvenilir istatistiklerin tutulması, sahadaki en iyi oyuncuları en iyi pozisyonlarına getirmeye yardımcı olacaktır.

What is a Kill in Volleyball (Explained)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here