Köşe YazarlarıManşet

Voleybolun Çılgın Çocuğu

Selam Voleybol Aktüel takipçileri,

Bu yazımda bir başarı hikayesi anlatmak istiyorum.
O küçük yaşlarda voleybola başladı. Başlarken belki de bu kadar başarılı olacağını ve yeni voleybola başlayacakların kendisini örnek alacağını hiç düşünmemişti.
Bu haftaki konuğum salonları çılgın ve asi çocuğu Gökhan GÖKGÖZ…
Yerinde duramayan ama bir o kadar da Büşra’sının yanında masumlaşan.
Kendisini yakından tanıyanların gönlünde taht kuran vazgeçilmezi……

Gökhan hoş geldin.
Çok teşekkürler abi.

Hayat nasıl gidiyor Ankara’ya alışabildin mi?

Ankara’ya zaten alışıktım 2 sene tvf spor lisesi 1 senede ziraat bankasında forma giydim İzmir’den sonra en çok Ankara’yı seviyorum diyebilirim İstanbul’daki trafik beni ciddi anlamda soğuttu oradan :)
Biliyorum küçük yaşta spora başladın neden voleybol bir sebebi var mı?
Annem babamda eski milli voleybolcu onların açtığı spor okulunda herkes voleybol oynarken ben basketbol oynuyordum küçük yasta da 2-3 sene Vestel’in altyapısında basketbol oynadım daha sonra biranda kendimi voleybolun içinde buldum bu şekilde başladım ve buralara kadar geldim tabi bunda annem ve babamın yanı sıra ortaokuldaki beden eğitimi hocam Yalçın Tufan’ ın da emeği büyük ..

Arkas senin evinden sonraki ikinci yuvan oldu nasıl geçti seneler?

Arkas … Evet 2. evimdi senelerce orada forma giydim 10-12 sene civarı çok güzel günler geçirdim kötü günlerde geçti ama bir elin parmağının yarısını geçmez o kadar sene bu kadar da olur herhalde :)

Unutamadığın bir senen veya bir şampiyonluk öykün var mı?

Adana mersin ayağında seneyi hatırlamıyorum tam olarak Halkbankası kesin şampiyonluk parolasıyla gelmişti dünya starlarından kurulu bir takımdı Michal Kubiak ,Osmany Portuondo Juantorena , Tsvetan Sokolov , Ulaş Kıyak , Emre Batur , Burutay Subaşı ciddi bir kadroydu ama inanılmaz bir karakter ortaya koyduk ve şampiyon olduk onun dışında benim en iyi senem ordu samsunda oynadığımız Final Four oynayıp 3. olduğumuz ve aynı sene içerisinde U23 milli takımıyla dünya şampiyonasında 2. olduğumuz turnuvaydı buruk sevinçler yasadım o senelerde ama çok güzel bir tecrübeydi benim için ..

Burutay , Hakkı , Mustafa ve Burak sana bu isimler tanıdık geliyor mu?

Hepsi kardeşim .. Gerçekten kardeşim hem de , Burutay la ailecek görüşürdük sevgili hocam 2. babam gibi gördüğüm rahmetli İsa SUBAŞI hocam nurlar içinde yatsın… Hakkı, Mustafa ve Burak her zor zamanımda her iyi zamanımda her zaman 1. sırada yanımda olan kardeşlerim hepsi …

Sence arkadaş dost nasıl olmalı?

Arkadaş dediğin dost dediğin arkadan konuşmaz ne varsa yüzüne söyler iyisiyle kötüsüyle , yüzüne gülüp de arkandan kuyu kazmaz bu zamanda böyle dostluklar bulmak çok kolay değildir ama çok şükür çevremde 1 elin parmağını geçmez …

Biliyorum önümüzdeki sene senin için çok önemli hayatının aşkı ile evleniyorsun size şimdiden mutluluklar diliyorum. Peki voleybol adına hedeflerin neler?

Kariyerimin ortalarına geldim, Arkas’ta ilk A takıma çıktığımda az bir para alıyordum yetiremiyordum kendime. O zamanda Nuri Şahin abim şimdi O’da Arhavi’de antrenör olarak göreve başladı O’na da başarılar diliyorum. Bana ‘3-5 sene sonra başlarım parasına puluna ben oynamak istiyorum diye bağıracaksın’ demişti.’ Nitekim öyle de oldu, 3 sene sonra bu bağırtılar kafamda başlamıştı daha sonra Arkas’ta verilen şansları iyi değerlendirip formayı aldım ve şu anda da Halkbankası’nda devam ediyorum aynı şekilde. Hedefim ise her zaman daha yukarıya gitmek bunun içinde farklı şeyleri de tatmak istiyorum nasip olursa yurt dışı gibi …

Seni örnek alan genç kardeşlerine önerilerin tavsiyelerin neler?

Herkesin söylediği gibi çok klişe bir söz olacak ama, çalışmadan kimse hiçbir yere gelemez çalışmak derken bu yol her zaman en iyinin olduğu bir yol değildir zaman zaman tökezlersin bir şey yapmak istemezsin aynı şeyleri bende yasadım maç kaybettiğimde falan yemek dahi yiyemiyordum hala daha öyle ama büyüdükçe biraz daha farkına varıyorsun geçmişin geçmişte kaldığının önünde yeni şeylerin olduğunun eksik yönlerini geliştirmek için zaman kaybetmemen gerektiğinin … Bu yüzden her zaman işler ne kadar kötü giderse gitsin sıkı çalışmak zamanı geldiğinde insanın yüzünü güldürüyor.

Umarım seni sıkmamışımdır…
Sen bizim evin de oğlusun, seni ailecek çok sevdiğimizi biliyorsun. O koca cüssenin altındaki güzel kalbini biz biliyoruz.
Tekrardan çok teşekkür ederim zaman ayırdığın için.
….BAŞARI YOLDAŞIN OLSUN….

Ufuk GÜNESEN

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu