ManşetRöportaj

Voleybolun Geleceği Harika Olacak

Bugün söyleşi köşesindeki konuğumuz Arjantin U20 ve U23 Kadın Milli Takımları  ile Club Atlético Vélez Sarsfield takımını çalıştıran Guillermo Nazabal. Voleybola tesadifen başlayan Nazabal, Arjantin’de kadın voleybolununun geleceğinden ümitli.

 

 • Guillermo Nazabal kimdir?

Her yıl nasıl öğretileceğini öğrenmek isteyen çalışkan bir kişi. Koç-öğretmen olmak en büyük hedefim.

 • Voleybol kariyerinize ne zaman başladınız?

Bir arkadaşın yerine tesadüfen oldu. Ve bu sayede  hayatımın tutkusunu keşfedebildim.

 • Unutamadığınız olaylar nelerdir?

2013 yılında kulübüm Vélez Sarsfield ile koç Bernardinhio’nun Rio de Janeiro’su ile Güney Amerika Kulüpler Şampiyonası’nda karşı karşıya gelmiştik.

2014 yılında ise hem Güney Amerika’da hem de Pan Amerika’da ülkemin U-23 ve U-20 Milli Takımlarını yönetmiştim.

 • Gördüğünüz en güzel plaj voleybolu sahası nerede?

Peru’daki kolezyumlardan hoşlandım. Stadyum büyük olduğundan ve halkın yerel takıma verdiği destek için.

 • Voleybolda en sevdiğiniz pozisyon hangisi ve neden?

Pasör. Ben bu pozisyonda oynadım ve sürekli taktik düşünüyorsun. Maçtan zevk alıyorsunuz. Oyunda neler olduğunu anlamalı ve ona göre hareket etmelisiniz..

 • Dünyada en sevdiğin voleybolcu kim ve neden?

Luciano de Cecco. Her yıl daha iyi oynayan Arjantinli pasör. Dünyanın en iyi erkekler ligi olarak gördüğüm İtalya Ligi’nde ülkemin temsilcisidir.

 • Görüntülü Değerlendirme Sistemi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Harika!. Hakemlerin kararını değiştiren ve diğer sporlarda olduğu gibi Voleybolda da adaleti sağlamasına imkan veren detaylar esastır.

 • Voleybolun geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Geleceği harika olacak. Voleybol gittikçe büyüyen bir spordur. Giderek daha fazla insan voleybol oynuyor. Dünyanın her yerinden birçok taraftar ve sporcu, parlak ve canlı şovlar yapıyorlar. Kadın voleybolu benim favorim ve bu branşta dünyanın her yerinde oynanması inanılmaz.

Fotoğraf açıklaması yok.

 • Arjantin’deki taraftarlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hem Kadınlar (Panterler) hem de Şövalyeler Milli Takımımızın koşulsuz destekçileridir. Milli takımımızın oynadığı her stadı dolduruyorlar ve milli takımlarımızın yanında uzak ülkelerde de görülebiliyorlar. Ayrıca yerel düzeyde, hayranların takibi aralıksız.

 • Arjantin’deki voleybol hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gittikçe büyüyor. Ancak uygun lider eksikliği, onların verdiği kötü kararlar ortaya çıkan  “durgunluk”ta kilit rol oynuyor. Gerçekten de, Arjantin dünya voleybolunda bugün elde ettiğinden daha büyük bir güç olabilir, ancak onu durduran liderler ve onların beceriksizliğidir..

 • Dünya Şampiyonası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dünya Kupaları, olimpiyat oyunlarının oynanmadığı yıllarda ülkeler için çok yüksek rekabet ve dünya sıralamasında yer almaları için mükemmel fırsatlardır. Olimpiyat Oyunlarının ana etkinlik olduğunu düşünüyorum, ancak Dünya Kupası, uluslararası düzeyde nerede olduğunuzu test etmek için somut bir meydan okumadır ve madalya almak her zaman hedeftir.

Bir 2 kişi görseli olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu