Köşe YazarlarıManşet

Voleybolun Salonlardaki Madalyasız Takipçisi

Selam Voleybol Aktüel takipçileri,
Bugün sizlere İzmir voleybolunun emekçisi, gözü kulağı olan sevgili Zafer Elli ağabeyimiz ile merhaba demek istiyorum.

Hepiniz kendisini Facebook ve Youtube’daki Voleybol İzmir İl Temsilciliği Medya Grubu’ndan tanıyorsunuz.

Merhaba Zafer ağabey, hoş geldin.
Z.E: Hoş bulduk kardeşim …

Voleybola olan sevdan nasıl başladı?

Z.E: Spor hayatıma Konya Beyşehir’de bir mahalli futbol takımı kurarak başladım. Sonrasında o dönemde ayağımda rahatsızlık oluştuktan sonra ve sporda şiddetin artması, küfrün statlara girmesi beni salon sporlarına yaklaştırdı. Televizyon ve fırsat buldukça salonlarda basketbol ve voleybol maçları izlemeye başladım. Yirmi yıllık çalışma hayatımın ardından tekrardan sporun içine girmek istedim. Maçları izlerken birden bire kendimi bu işin içinde buldum.

İlk yayını hatırlıyor musun?

Z.E:  İlk yayınımı hatırlamıyorum ama Rota Kulüp antrenörü Alper Kemal Kaygusuz bir önceki maçta yaşadığım problemleri görerek bana çekim yapmamda yardımcı olacak pratik bir yöntem göstermişti. Onu hiç unutamam…

Neredeyse her gün salonlardasın ve yayın yapıyorsun. Birçok kulübün ve sporcunun tanıtılmasında katkın var sana bu işin bir getirisi var mı?

Z.E: Yok,  zaten böyle bir beklenti ile bu işin içine girmedim. Bir gönül meselesi bu iş. Ama destek vermek isteyenlere de hayır demem çünkü benimde kısıtlı imkânlarım var. Bir maaş ile geçimimi sağlıyorum.

Yaşadığın zorluklar neler?

Z.E:  Maç yayınlarını gittiğim salonların internetini kullanarak yapmaya çalışıyorum ancak her yerde internet alt yapıları iyi olmadığı için problemler yaşıyorum. Oralarda da kendi kısıtlı internetimden yayın sağlıyorum… Çekim için kullandığım telefonlarda bazen bozuluyor tabi tamir masrafları da oluşuyor.

En unutamadığın yayın veya maç hangisi?

Z.E:  Aklımdan hiç çıkmayan İzmir’in iki temsilcisi arasında oynanan Kadınlar 1. Lig son maçlarından biri Arkas Spor – Işıkkent maçıdır. 3-2 biten maçın ardından Işıkkent’in ligden düşmesi beni baya üzmüştü. Hâlâ dün gibi maçı hatırlarım.

Peki bu kadar takım içinde senin beğendiğin veya sempati duyduğun bir takım var mı ve neden?  

Z.E:  Beğendiğim ve sempati duyduğum takım 20 yıl esnaflık hayatımın geçtiği Karşıyaka’dır. Basketbol ve voleyboldaki başarıları beni mutlu etmektedir. Ama bu bağlılığım, hiç bir zaman bir fanatizm yönünde olmadı. Mesela Fenerbahçe Voleybol takımını da severek izliyorum.

Sevgili Zafer ağabey, güzel bir sohbet oldu. Seni camiaya biraz daha tanıtmaktı arzum. Bana zaman ayırdığın için ve voleybola verdiğin emek ve katkından ötürü çok teşekkür ederiz.

Sevgili Takipçilerimiz,

Bugün sizlere İzmir’in voleybol emekçilerinden Zafer Elli’yi tanıtmak istedim. Türkiye’nin her yerindeki Zafer ağabeylere selam olsun. Bu arada Zafer Elli’nin Youtube kanalı abone olmayı ihmal etmeyin lütfen.

Kalın sağlıcakla…

Ufuk Günesen

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu