Plaj Voleybolu

Walsh Jennings Yavaşlama Belirtisi Göstermiyor

Kerri Walsh Jennings, dikkat çekici kariyerini FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda yarışarak ikinci on yılda da sürdürdü ve eğer aynı şekilde devam ederse üçüncü on yılda olacak.

Olimpiyat şampiyonu olan Walsh Jennings, dördü plaj voleybolu ve biri voleybolda takiben Tokyo 2020’de altıncı Olimpiyat Oyunları’na katılacak ve bu olağanüstü koşusuna devam ederse 20 yıl boyunca Dünya Turu’nda oynayacağı anlamına gelecek.

42 yaşındaki oyuncu, şu anda ikinci kez Olimpiyat Oyunlarına katılıma hak kazanmaları durumunda olan Brooke Sweat ile birlikte oynuyor.

Şu anda geçici FIVB Plaj Voleybolu Olimpiyat Sıralamasında 24 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında Shiokaze Park’ta gerçekleşecek yarışmada kendilerine yer bulmalarını sağlayacak olan beşinci sıradalar.

Las Vegas 4-Star için takım olduklarında Ekim 2018’den beri birlikteler. İlk Dünya Turu madalyalarını kazanmaları uzun sürmedi, çünkü bir hafta sonra Meksika’daki Chetumal 3-Star’da bronz madalya aldılar.

Bir başka bronz da Mart 2019’da Sydney 3-Star’da, ardından Çin’deki Jinjiang’da ilk altınlarını kazanmadan önce Kuala Lumpur 3-Star’da bir gümüş madalya kazandı. Yılın sonunda, başka bir Dünya Turu gümüş ve bronz madalya aldılar ve NORCECA Şampiyonalarını kazandılar.
Walsh Jennings ve Sweat, Kasım 2019’dan beri birlikte oynamamış olsalar da, Tokyo 2020’de madalya için yarışabileceklerini kesinlikle gösterdiler.
Walsh Jennings, Chetumal’dan elendikten sonra, “Hedef, tutarlı bir şekilde büyük ve her zaman tutarlı bir şekilde yüksek olmaktır” dedi.
“Fiziksellik orada. Beceriler orada. İşçilik orada. Hepsini bir araya getirirsek, sahip olduğumuz tüm araçları yenmek gerçekten zor olacağız. ”
Altın kız
Madalya kazanırsa, podyuma nasıl koşacağını bilen bir oyuncu olduğunu defalarca gösteren Walsh Jennings için bu tipik bir durum olurdu.
Pekin 2008’de ilk Olimpiyat altınlarını kazandıklarında ortağı olan Misty May-Treanor ile birlikte ikinci altın madalya başarısının ardından ikinci çocuğunu doğurmak için mola verdikten sonra 2010’lara formda geri dönüş yolunda çalışmaya başladı.
May-Treanor diz sakatlığından kurtulduktan sonra 2010’daki ilk iki turnuvasında Nicole Branagh ile birlikte geldi. Bu şartlara rağmen Phuket Açık’ta altın kazandılar.
2011 yılının başında May-Treanor tekrar sahaya çıktı ve üç yıl sonra ilk turnuvasında Brasilia Open’da gümüş madalya kazandı. O yılki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası Roma’ya geldiğinde Pekin’de altın madalya almışlardı.
Roma’da finale yükseldiler ancak uzun süredir rakipleri Julia Felisberta ve Brezilyalı Larissa Franca’ya yenildiler. Brezilyalılar bronz iddiasıyla podyumda bitiren Walsh Jennings ve May-Treanor olsa da Londra 2012’ye gelin.
Londra 2012 altın madalya maçında yurttaşlar April Ross ve Jennifer Kessy’yi yendiler ve Kessy ve May-Treanor emekli oldu.
Walsh Jennings, “Neredeyse vücut dışı bir deneyim gibi hissettiriyor” dedi. Hayatımızın çoğunu birlikte yaşadık. Bunca yıldır yaptığımız bu, 24-7 görünüyor. Ancak yaklaşık iki yıl ayrı kaldıktan sonra, yeniden bir araya gelmemiz çok özeldi ve bu son iki yılda, takım olduğumuz ilk dokuz yıldan daha fazla bağlantılıydık.
“Misty, bu sporda şimdiye kadarki en iyisi ve bu yolculuğu onunla bitirmek çok üzücü, ama oğlum bizim inanılmaz anılarımız var mı?”
Yeni başlangıç
Walsh Jennings üçüncü çocuğunu doğurmak için tekrar ayrıldıktan sonra Londra 2012 finali için geri döndü. Gstaad Grand Slam’de göründüler ve ardından 2013’te oynadıkları diğer iki Dünya Turu turnuvasını kazandılar.
2014’te dört Dünya Turu turnuvasından altın eklediler, ancak Temmuz’da Long Beach Grand Slam’i kazandıktan sonra, Rio de Janeiro Grand Slam’de gelen bir sonraki altınları için Mart 2016’ya kadar beklemek zorunda kaldılar.
Üç altın, iki gümüş ve iki bronz Rio de Janeiro 2016 Olimpiyat Oyunlarına güvenle girdiklerinden emin olmak için takip ettiler ve yarı finalde dünya şampiyonu Agatha Bednarczuk ve Barbara Seixas tarafından durdurulurken, Brezilyalı Larissa Franca’yı yenmek için toparlandılar. ve bronz madalya maçında Talita Antunes.
Walsh Jennings ve Ross birlikte bir turnuva daha oynadılar ve 2017’de Branagh’la ve Kelly Claes’la yapılan bir diğer 10 turnuvadan sonra, Sweat’e çağrı yaptı.
Walsh Jennings, Sweat ile ortaklıkta gördüğü potansiyeli çoktan ortaya çıkarmaya başladı, ancak birlikte elde edebilecekleri şeylere herhangi bir sınır koymadı.
Walsh Jennings, NBC OlympicTalk’a ekip oluşturduklarını açıkladıklarında, “Brooke gerçekten de Misty ile aynı damarda oturuyor” dedi.
“Brooke kendi sporcusu ve kendine ait varlıkları ve güçlü yönleri var, ancak çoğu Misty ve Brooke’un ortak olarak paylaştığı şey, oyundaki doğal bilgileri ve onun kanında olduğu gerçeğidir. Sadece anladığını söyleyebilirsin.
“En başarılı, tutarlı başarının tadını çıkardığım zamanlar, arkamda gerçek bir savunmacının olduğu zamanlar, beni büyük bir engelleyici yaptı. Brooke, kelimenin tam anlamıyla dünyadaki en iyi savunmacı olabilir. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu