Kar Voleybolu

Winterpark Kar Voleybolu Festivali’ne Yoğun Katılım

Kar Voleybolu İsveç’te hızla gelişiyor. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Östersund Winterpark Kar Voleybolu Festivali, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli Voleybol severlerin beş geçici Kar Voleybolu sahasını doldurmaları bu eğilimin bir teyidi.

Voleybola kendini adamış olan Östersund Volley ve yerel belediye destekleriyle Östersund, İsveç Kar Voleybolu merkezine dönüştü. Geçen yıl İsveç’in ilk ulusal Kar Voleybolu şampiyonası Östersund şehir merkezinde bulunan donmuş Storsjön gölünde gerçekleşti. Bu olay büyük bir başarıydı. İnsanlar sekiz takımın kendilerine tarihi ilk şampiyon olma hakkı için savaştığı için büyüleyici, aksiyon dolu ve nispeten yeni spora bir göz atmak için bölgeye akın etti.

Östersund Volley, 22 Şubat’ta üst üste ikinci yıl bir ulusal şampiyonaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Turnuva, hem katılımcı sayısı hem de bir bütün olarak organizasyon söz konusu olduğunda büyüdü. Takım sayısı cinsiyet başına dörtten altıya yükseldi. Aynı zamanda, bu yılki kış etkinliği kasaba meydanı Stortorget’e taşınacak ve belediyenin inşa ettiği Snow Heart Arena’da iki saha mevcut olacak.

Geçtiğimiz hafta sonu, ulusal şampiyonanın organizatörleri Östersund Winterpark Kar Voleybolu Festivali’nin ilkini düzenleyerek yaklaşan Kar Voleybolu şenliklerine bir tür başlangıç yaptı. Etkinlik, geçen yılın ulusal şampiyonalarının yapıldığı yerden sadece bir taş atımı mesafede gerçekleştirildi.

Östersund Volley’de, 100’den fazla katılımcı sevinçle bir araya gelerek hafta sonunu Kar Voleybolu oynayarak geçirdi. Program, çok beğenilen ve iyi ziyaret edilen test etkinliklerinin yanı sıra, on üç takımın da yer aldığı bir turnuva içeriyordu.

Elicia Anundgård, Kar Voleybolu oynamak için sahaya giren birçok çocuktan biriydi. Arkadaşları ve babası Daniel ile oynadı: “Eğlenceliydi. Bütün hafta oynayabilirdim! ”dedi.

Katılımcıların birçoğu hafta sonu Voleybol ve / veya Plaj Voleybolu oynamıştı, ancak çoğu için bu yeni bir deneyim oldu. Bunlardan biri turnuvada başarılı olan Niclas Svedling’di: “Ben izleyiciydim ve geçen sene ulusal şampiyonalarda hakemlik yaptım, ama bu benim ilk kez Kar Voleybolu oynuyordum ve çok eğlenceliydi!”

Etkinlik sırasında Östersund Volley başkanı Daniel Anundgård direksiyon başındaydı: “Asıl amacımız oyunu geliştirmek. Bunun gibi bir festival insanlara göz açıcı ve Voleybol dünyasına açılan bir kapı olabilir. Bunu yapabildiğimiz için mutluyum! “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu