Genel Haberler

Wittenberg Geçiş Uygulaması

Aşağıdaki video klipte, farklı beceri seviyelerine uyum sağlamak için kolayca ayarlanabilen basit ama etkili bir geçiş alıştırması gösterilmektedir. Coach Miller, Mintonette Sports’un Kulüp Direktörü ve Sahibi; Arka arkaya 2013 ve 2014 USAV Ulusal Şampiyonları (2013-14); Northwestern Ohio Üniversitesi Baş Koçu; eski Bishop Hartley (OH) Lise Baş Koçu, 2011 Ohio Eyalet Şampiyonu.

Geçiş tatbikatına Wittenberg Uygulaması denir. Alıştırma 6’ya 6 oynanır ve bir koç topu ön hattaki bir oyuncuya attığında başlatılır. Oyuncu topu yakalayacak ve başının üzerinde tutacaktır.

En yakın ön sıra takım arkadaşı, topu olan kızın yanından kayacaktır.

Takım arkadaşlarının geri kalanı, çift blok konumunda filenin diğer tarafından bir saldırıyı savunuyormuş gibi pozisyona geçerler.

Topu olan kız basitçe topu başının üzerinden geriye doğru fırlatacaktır. Takım arkadaşları topa tepki vermeli, pas atmalı ve ondan geçiş yapmalıdır.

Birlikte geçiş tatbikatına başlar. Bu senaryoda sadece bir pas arıyor, her iki taraftan set ve hücum yapıyor ve sonra topu yakalayıp baştan başlıyor. Bu rekabetçi takımlara bir an önce feshetmeleri söylenir. Puanı kazanan takım, bir sonraki noktaya omzunun üzerinden atarak başlayacaktır.

Bu geçiş tatbikatı, Koç Miller’ın DVD’sinde paylaştığı birkaç tanesinde. Wittenberg Tatbikatının alındığı DVD hakkında daha fazla bilgi için Geçiş Eğitimi Tatbikatları bağlantısını tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu