Dünya

Wu Yeni Değişimlere Hazır

Sol elli smaçör Wu Tsung-Hsuan, tanıdık bir yüz olmaktan çıkıp Çin Taipei kadrosunda önemli bir oyuncu haline geldi ve takımının uluslararası sahnede voleybolda yer almasında yardımcı oldu.

Wu, FIVB Voleybol Dünya Ligi ve Asya Oyunları’ndaki gücünü gösterdikten sonra yedek oyuncudan üst düzey bir oyuncu konumuna geçti. Wu ve takım arkadaşları, 2016’da Dünya Ligi ilk maçlarında Grup 3 Finaline ilerlemek için dört galibiyet ve iki kayıp elde etti ve ertesi yıl turnuvada bir yer elde etme hakkı elde etti.

Ayrıca, 2018 yılında Asya Oyunlarında Çin Taipei için önemli bir rol oynadı, çünkü bronz madalya için oynadıkları dört setlik Katar maçı ile 20 yıllık bir madalya kuraklığına son verdiler.

Wu, “2018 Asya Oyunları benim için unutulmaz bir turnuva oldu çünkü başka bir bronz madalya kazanmamız 20 yılımızı aldı” dedi. “Kadrodaki tek smaçördüm ve omuzlarımda ağır bir sorumluluğum ve ekibim için iyi performans gösterme baskısı vardı. Turnuvadan önce en iyi durumda değildim, ancak madalya kazanmak güvenimi geri kazanmama yardımcı oldu ve baskı ile nasıl başa çıkacağımı öğretti.

“Benim için iki büyük başarı Dünya Ligi Grup 3 finaline gitmek ve Asya Oyunları madalyası kazanmak oldu. Dünya Ligi gibi büyük bir uluslararası turnuvaya ilk defa katıldım ve başarılı bir şekilde son tura çıktık. Asya Oyunları madalyası kazanmak Çin Taipei gibi bir takım için özellikle zordu ama biz de başardık.

“Güçlü öz disiplin, takım çalışması ve becerilerimizi ve tekniklerimizi geliştirme arzusu son yıllarda özellikle kıta düzeyinde kıdemli ve yaş grubu turnuvalarındaki başarılarımıza yol açtı.”

Gençliğinde, ailenin Wu üzerinde, özellikle voleybola olan ilgisini besleyen amcasının üzerinde büyük bir etkisi vardı. Boş zamanlarını seyahat ve bisiklete binme gibi açık hava aktiviteleri yaparak geçirmeyi sever ve sahada olmadığında normal bir hayat sürmeye çalışır. Fakat içindeki sporcu ruhu zorluklarla yüzleşmesi gerektiğinde ortaya çıkar.

“Oynarken hayal kırıklığı yaşamak veya oyunda sakatlanmak gibi birçok zorlukla karşılaşıyorsunuz. Ama bunlar ruhunuzu azaltmamalı, bunun yerine sizi daha güçlü yapmalı.

“İyi şeyleri başarabileceğine inanmalısın. Her zaman iyimser, rekabetçi ve güçlü bir kazanma arzusuna sahip olmalısınız, ancak yine de mütevazi kalmalısınız. ”

Wu şimdi daha büyük şeyler için hazırlanıyor ve oyun kariyerini ilerletmek için yeni zorluklar üstlenmeye hazır. Ayrıca tecrübeli bir Sırp akıl hocası Branislav Moro, mahkemedeki potansiyelini en üst düzeye çıkararak hayallerini sürdürmesine yardımcı oluyor.

“Temel tekniklerin önemini vurgulamanın yanı sıra, her bir oyuncunun kendine özgü oyun tekniklerini ve takımın savunma ve karşı saldırılarını geliştirdi. Ayrıca eğitim yoluyla hizmetimizin doğruluğunu artırdı. Şimdi fazla antrenman yapmıyoruz ve bunun yerine iyileşmeye odaklanıyoruz.

“2015 Dünya Üniversite Oyunları olan ilk turnuvamdan beri çok şey değişti. Sahada daha sakin, takım arkadaşlarıma daha iyi bir lider ve oyunumla daha tutarlı bir hale geldim.

“Dünya voleybolu hakkında daha fazla bilgi sahibi oldum ve öğrenme zihnim var. Bu, takımın bazı ulusal takım kayıtlarını kırarak bile iyi sonuçlar almasına yardımcı oldu. ”

Yurtdışında profesyonel olarak oynamayı hedefliyor, ancak ülkesinin ligindeki iyileşmeden de memnun.

“Profesyonel bir atlet olmak ve yabancı bir kulübe katılmak istiyorum. Bu benim kişisel hedefim ve aynı zamanda Çin Taipei voleybolunu dünyaya tanıtmak. Ligimiz her yıl daha iyi oluyor ve milli takımımız gelişiyor çünkü artık Kaohsiung’daki ulusal eğitim merkezinde iyi eğitim tesislerimiz ve antrenörlerimiz var. ”

Beş yıllık emektar için işler daha büyük ve daha iyi zorluklara başladığında gerçekten parlak görünüyor. Ayrıca onu özellikle etkileyen ve daha büyük şeyleri arzulayan bir oyuncu var.

“Yuji Nishida’nın saldırısı mükemmel. Açıyı ve kurnazca vuruşlarını seviyorum. Ayrıca güçlü bir servisi var. O benim yolumda ilerliyor. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu