Genel Haberler

Yağmur Cinel, eğitim ve voleybol kariyerine ABD’de devam edecek.

Son olarak TVF Kadınlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden İzmir Büyükşehir Belediyespor’da forma giyen Yağmur Cinel, voleybol ve eğitim kariyerine ABD’de devam edecek.

3 Nisan 2001 Doğumlu olan Yağmur, NOMOS ile girdiği sınavlarda başarılı olarak eğitimini Kuzey Iowa Üniversitesi’nde sürdürmeye hak kazandı.

Kariyerinde yeni bir sayfa açan Yağmur, duygularını şöyle açıklıyor: “Voleybol asla vazgeçemediğim bir tutku ve yaşam tarzı. Voleybol oynarken her zaman bir seçim yapmak zorunda kaldım. Ancak her zaman sadece bir yol seçmekten kaçındım, her zaman ikisini de yönetmeyi tercih ettim. Voleybol veya iyi bir üniversite eğitimi olmayan bir hayat … Bu sebeple Amerika’da her şeyden daha fazla okumak istiyorum, benim için Amerika her iki alanda da yetenek geliştirmeye yardımcı olabilecek deneyimler yaşayabileceğim en iyi ülke. Amerikan üniversite liginde olmak benim için çok önemli. Ne yapabileceğimi görmek istediğim için orada olmak istiyorum. Daha fazla rakiple görüştüğümde, rekabetçi özelliğimle daha fazla çalışarak kendimi geliştireceğime inanıyorum. İngilizcemi geliştirmek ve farklı kültürleri tanımak istiyorum, bu yüzden hayata farklı açılardan bakma yeteneğine sahip olmak istiyorum. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu