Altyapılar

Yakup hoca, Şanlıurfa’da geleceğin voleybolcularını yetişiyor

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölüm Başkanı aynı zamanda U18 Erkek Voleybol Milli Takımı Yardımcı Antrenörü Doç. Dr. Yakup Aktaş, BESYO öğrencileri ile birlikte bölgedeki ilköğretim okullarını tarayarak geleceğin voleybolcularını arıyor.

Fiziksel özellikleri voleybola uygun olan öğrenciler, testler sonucunda yıl boyunca voleybol antrenmanlarına katılarak milli takıma sporcu yetiştiriliyor. Bu kapsamda bir yıl gibi kısa süre zarfında üç sporcu, U-17 Milli Takım kampına gönderildi.
Aynı zamanda liseye geçecek sporcular da Ankara’ya TVF Spor Lisesi sınavına gönderilerek bu alanda üst düzey takımlarının alt yapılarında yetişme fırsatları veriliyor. Bu kapsamda da iki sporcu TVF spor lisesi sınavına gönderildi.

 

Doç. Dr. Yakup Aktaş “Şanlıurfa nüfusunun %35’i 5-19 yaş aralığında. Bunu fırsat bilip voleybola uygun fiziksel özellikleri olan çocuklarımızı bulup yetenekli olanlara yıl boyunca voleybol eğitimi veriyoruz. Öncelikli amacımız, milli takıma sporcu yetiştirmek, Bunun yanında Şanlıurfa’daki voleybolun altyapısındaki boşluğu doldurarak çocuklarımızın hayatlarına dokunmak istiyoruz” dedi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu