Köşe YazarlarıManşet

Yaprak Dökümü

Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki 'Haberiniz Olsun' isimli köşesinde önceki gün aramızdan ayrılan Metin Görgün'e yer verdi.

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,
Her ne kadar Kasım ayında dünyaya gelmiş biri olsam da bu ay hüzün verir bana ilkokuldan beri. Sizlerin de hemen aklına gelebileceği gibi 10 Kasım’dan dolayıdır bu hüzün.

Sonbaharın gelip yaprakları döktüğü, havaların erkenden karardığı, kışa iyice yaklaştığımız aydır. Aşk, veda, umut ve hüzün içeren bir aydır Kasım!

Camiamızda yaprak dökümü devam ediyor. Son zamanlarda biraz fazla vefat haberi yazmaya başladım. Geçen hafta da belirttiğim gibi bunu son görev olarak görüyor ve affınıza sığınarak tüm voleybol camiasını derinden etkileyen bir kayıptan ‘Haberiniz Olsun’ istiyorum.

Metin Görgün’ü Kaybettik

1961 Yılında İzmit’te dünya gelen Görgün, ağabeyi ve ablasına göre oldukça geç dünyaya geldiği için annesinin kıymetlisi olarak büyümüş. İlk ve orta öğrenimini İzmit’te tamamlayan Metin Görgün, Yarımca Spor’da voleybola başlar.
Liseden sonra Spor Akademisi’ni kazanınca İstanbul’a gelir ve 1979 yılında Galatasaray’a transfer olur. Aralıksız 11 yıl sarı kırmızılı formaya hizmet verir, üç yıl arka arkaya şampiyonluk yaşar. 1987 yılında askerliğini yaptığı sırada Ordulararası Dünya Şampiyonu olan kadroda yer alan Metin Görgün, 1996 yılında aktif sporculuğa veda edene kadar 1990’da Eczacıbaşı ile bir şampiyonluk daha yaşar. Devamında Fenerbahçe ve İBB formaları giyer son olarak Galatasaray’a döner. 85 kez ay yıldızlı formayla ülkemizi temsil eden Görgün, arkadaşları Kenan Bengü ve Dünya Baltacıoğlu ile İtalya’da katıldığı turnuvadan sonra plaj voleybolunun ülkemize gelmesine önemli katkılar sağlar.

Plaj Voleybolunu Türkiye Getirenlerden

Bu üçlüye Ahmet Gülüm’ün de katılmasıyla kurdukları şirket, resmi olarak yıllarca Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonası organizasyonları düzenledi. Bugün ülkemizde oynanan plaj voleybolu turnuvalarının temelini işte bu ekip attı.

Ticarete atılsa da içindeki voleybol aşkıyla hep bu camianın işlerini yaptı. 1996 yılından itibaren gazeteci ve sunucu olarak Hürriyet, CNN Türk, Milliyet ile web sitelerinde yazılar yazan, son olarak da SportsTV’de voleybol programı ve yorumculuğu yapan Metin ağabeyi bu hafta başında kaybettik!

Her ölüm anidir ama “Eğer bir gün bitkisel hayata düşersem sakın ha fişi çekmeyin, sonuna kadar direneceğim. Belki bir ilaç belki bir çözüm ile tekrar hayata dönebilirim. Sakın ha…” diyen birinin seçtiği aksiyon hepimizi şaşırttı. Gece yarısı bile olsa aklına gelen fıkrayı ‘Sabaha unuturum’ diyerek yakın çevresine telefon edip anlatan, herkese neşe veren, dünya üzerindeki en pozitif insan diyebileceğimiz biri artık aramızda yok!

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda Anlamlı Tören

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen tören tüm sevenlerini, mesai arkadaşlarını, camiayı bir araya getirdi. TVF’nin düzenlemiş olduğu törende göz yaşları sel oldu. Mehmet Akif Üstündağ, Dünya Baltacıoğlu, kızı Zeynep Duru ve Ahmet Gülüm’ün sözleri hem hüzünlendirdi hem de gülümsetti. Ahmet Gülüm’ün ‘‘Başkanın müthiş bir projesi var.’ diyerek 2.kez kürsüye davet ettiği Mehmet Akif Üstündağ ise hepimizi mutlu edecek müjdeyi açıkladı: ‘Mangal gibi yüreği olan, bu sahaların tozunu yutmuş Metin Görgün’ün adı artık ebediyete kadar yaşayacak. Bu sezon ligin adı AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu olacak’

Teşekkürler akıl edene, izin veren, destek verene!

Ah Şu Sosyal Medya

Ölüm haberinin ardından sosyal medyada anlamsız iddialar, çirkin sözler çıkmaya başladı. Son noktayı ise yakın dostu Ahmet Gülüm koydu: İddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Gülüm, ‘Cesur adamdı, sevgi dolu adamdı, kocaman bir kalbi vardı… O mangal gibi yüreğiyle, adam gibi adamlığıyla birileri için kendini feda etti. O yazılanların hiçbirine inanmayın…’ dedi.

 

Ekim bitti, Kasım Başladı; Sen Gittin Anılar Başladı!

‘Kasım veda ayıdır. diyor gazeteci Mine Söğüt. Gel de hak verme!

Herkesin hayatına olumlu katkılar yapan, yaklaşık 15 yıldır tanışıklığımızda bir kere bile kimseye kızdığını görmediğim, en kızgın hali 3 saniyeyi geçmeyen Metin ağabeyimiz; inşallah umduğun huzuru bulursun.

Kalın sağlıcakla.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu