Avrupa

Yeni Yönetim Kurulu Geleceği Tartıştı

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, CEV Yönetim Kurulu’nun sanal toplantısına başkanlık etti ve Ekim ayında yapılan seçimlerden sonra ilk kez katılan üyelerin yanı sıra bir dönem için geri dönenleri de ağırladı.

Tartışmalar, Avrupa Voleybolunun geleceği etrafında döndü ve Yönetim Kurulu üyeleri, sporu daha da büyütmeye yardımcı olmak için ortak taahhütlerini ve isteklerini paylaştı. 2019’da ve 2020’nin başlarında imzalanan ortaklık anlaşmalarından yararlanmak ve Avrupa spor endüstrisinde rekabet gücünü korumak için TV, pazarlama ve veri toplamaya ağırlık verildi.

CEV Yönetim Kurulu ayrıca 2020-2024 dönemi için CEV Komisyonlarının oluşumunu tamamlayarak ilgili Başkanları, Sekreterleri ve kalan tüm üyeleri atadı. CEV Komisyonları (Plaj Voleybolu, Antrenörler, Kupalar, Mali, Hukuk, Medikal, Hakemlik ve Spor Organizasyonu) CEV Yönetim Kurulu’nun kendi alanlarındaki çalışmalarını destekleyecek ve voleybol, plajın gelişimine devam etmek için teklif ve planların hazırlanmasına yardımcı olacak.

Avrupa Voleybol ailesi, 2021’de CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu Süper Finalleri, EuroVolley ve EuroBeachVolley gibi bir dizi önemli Kıta etkinliğini de dört gözle bekliyor. Devam eden öncelik, Avrupa’daki yeni nesil Voleybol oyuncularına ilham verebilecek etkinlikler sunmanın yanı sıra Kıta’daki en iyi oyuncuların yeteneklerini tezahürat taraftarlarının önünde sergilemesi için ikonik bir sahne sağlamak.

CEV Yönetim Kurulu üyeleri ayrıca sporun gençler arasında tanıtımı ile ilgili tüm projeleri ve Avrupa Voleybolunun genel olarak büyümesini sağlamak için Bölgesel Dernekler tarafından yapılan çalışmaları koordine etmekten sorumlu bir Geliştirme Çalışma Grubu kurulması konusunda anlaştı.

Son olarak, Avrupa Voleybolu için bu yıl ilkbaharda başlatılan ‘Marshall Planı’ tarafından belirlenen eğilime devam etmek için, CEV Yönetim Kurulu, Avrupa Voleybol ailesinin üyelerine daha fazla finansal destek sağlama önerisini onayladı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu