Köşe YazarlarıManşetPlaj Voleybolu

Yıl oldu 2008, Plajda Mini Dünya Kupası

Sevgili dostlar bu sefer çok uzun süre ayrı kaldık, antrenmanlar, maçlar, Ramazan , Veteran maçları derken , ancak yeni yazımıza fırsat bulabildik.

2008 yılında, Adana‘da yaşayan, orada bir basketbol kulübü olan KAAN ŞEN ve sevgili eşi ASLI ŞEN ile tanışmıştık. O sene çok güzel organizasyonlar yapılmıştı ve çok keyifli anlar yaşadık birlikte.
Kaan beni aradı. ‘’ İlker ağabey  M1 alışveriş merkezlerinin Genel Müdür Yardımcısı benim iyi arkadaşım, İstanbul Kartal, Ümraniye, Konya, Gaziantep, Adana buralarda Uluslararası Plaj Voleybolu organizasyonları istiyor. Ayrıca Mersin ve Trabzon Forum AVM’ler de aynı etkinlikleri istiyor. Gel bu işi beraber yapalım. ‘’ dedi.
Tamam süper olur. Biz bir başladık internet mesaj trafiğine, ‘’ Uçak bileti , konaklama , yeme içme, turnuva ve ödüller dahil 1 ay tatil ‘’ :)
Allaaah , yağmur gibi talep yağıyor. Sonunda ,

 • Brezilya
 • Macaristan 2 takım
 • Sırbistan
 • Hırvatistan
 • Polonya
 • Çekya
 • Bulgaristan
 • Ukrayna
 • Rusya
 • Romanya
 • Moldova
 • TÜRKİYE – HATİCE CAN TOMBUL – PINAR ASRİ

Adeta Mini Dünya Kupası.
Bir otobüs kiraladık M1 AVM otoparklarına kum yığmak suretiyle Plaj Voleybolu ortamı sağlıyoruz, o şehrin hakemleri ile muhteşem işler yaptık.
İstanbul ‘da EFSANELER SAHAYA DÖNDÜ sloganı ile Milli Takımımızın 4 EFSANE oyuncusu, GÖKHAN ÖNER, CENGİZHAN KARTALTEPE, HAKAN AKIŞIK ve HASAN KÖRFEZ oynadıkları gösteri maçı ile turnuvamıza olağanüstü bir renk kattılar. Hepsine selam olsun. Maçlar genellikle, Brezilya , Sırbistan, Macaristan ve Türkiye arasında çekişmeye sahne oldu ama birinciliği Brezilya hiç kaptırmadı.

Adana turnuvalarını oldum olası çok severim. :)
Çünkü inanılmaz kebaplarını yemeye doyamıyorum. Gittiğimiz her yerde olağanüstü bir ilgi ile karşılaşıyoruz. Valiler, Belediye Başkanları, Kaymakamlar bizi nasıl ağırlayacaklarını bilemediler.
Mersin turnuvasında, maçlar hınca hınç seyirci önünde oynanıyor ve turnuvanın Müzik sponsoru Radyo Türk DJ YALÇIN ALACA selam olsun kardeşime, o dönem müthiş bir çıkış yakalamış olan BABUTSA ekibini sahaya çıkardı, tüm Mersin kendinden geçti.
Peşinden maç başlayacak, oyuncular ısındı kenara çekildi, o esnada bir tane KEDİ aheste bir şekilde sahanın ortasına geldi ve bir güzel tuvaletini yaptıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi üstünü örttü ve aynı sakinlikle sahayı terk etti. Herkes şaşkınlıkla bakıyor, ben durur muyum ‘’ Bakın Kedi bile beğenmedi oynadığınız oyunu, ben böyle oyunun içine ederim dedi ‘’ deyince ortalık kahkahadan yıkıldı.

Trabzon tam bir festival havasında geçti, FORUM AVM’nin arka tarafında deniz kenarına kurulmuş saha, tribünler coşkulu. Karadeniz‘in o yardımsever insanı etrafımızda pervane olmuş. Biz de ortalığı inletiyoruz.
Geldik Final maçına. BREZİLYA – MACARİSTAN final oynuyor, sonuçta Brezilya maçı 2-1 kazanarak şampiyon oluyor, YUSUF GÜNEY konseri var ve sonra ödül töreni olacak.
Bu arada sahanın elektriğini , Forum AVM den uzattığımız yaklaşık 300 metrelik bir kablo ile sağlıyoruz. 3 gün boyunca, elektrik kesintileri ve arızaları ile uğraştık, o yüzden, maçın son seti oynanırken dedim ki ‘’ Arkadaşlar konser ve ödül töreninde, herhangi bir aksaklık yaşanmaması için, son saatlerde , enerjiyi sadece Jeneratörden alalım ki başımız ağrımasın’
Öyle de oldu. Maç bitti, ödül töreni başlayacak, takımlar formalarını değişmeye gittiler.  Beni Vali ve Belediye Başkanını sahaya davet ettim, sohbet edeceğiz, sonra ödül töreni.
ÇAAAT elektrik gitti. ‘Anam’, dedim. Herhalde yakıt bitti. İşaret ettim, koşun kontrol edin diye. Beş dakika sonra elektrik geldi, konuşmaya başlamadan kuleye baktım, çocuklar gülüyor. ‘Ne oldu?’ dedim, ‘Abi sonra anlatırız’ dediler.
Tören bitti, konser müthiş oldu, o dönem herkesin oynamaya can attığı KOLBASTI oynadık ve tören bitti.
Çağırdım bizim çocukları, ‘Oğlum ne oldu, jeneratör neden durmuş sonra nasıl yine çalıştı?’ dedim.
Arkadaşlar, inanın bana TEMEL KAPTAN karakteri, fıkralara mal olmuş bir karakter değil, kesinlikle yaşayan bir efsane.
Jeneratörün yanına gittiklerinde bir de bakıyorlar ki, bir tane güvenlik görevlisi, ellerini göğsünde kavuşturmuş, zafer kazanmış bir kumandan edası ile duruyor.
Arkadaş ne oldu jeneratör neden çalışmıyor diye soruyorlar. Bizim görevli ne dese beğenirsiniz?
‘Uyy uşaklar siz hiç merak etmeyin bir saattir hepimizin kulaklarının canına okuyan makinayı susturdum, artık rahat rahat maçınızı oynayabilirsiniz!!!’
Allah’ım,  güler misin, ağlar mısın?

KALIN SAĞLICAKLA

İLKER ÇETECİ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu