Avrupa

Yılın Plaj Voleybolu Antrenörü

2019 Plaj Voleybol sezonu henüz resmi olarak sona ermese de Sofya’da düzenlenen Avrupa Voleybol Galası bu yılın çarpıcı performansları ve kazandıkları başarıları kutlamak için ideal bir ortamdı.

Tina Graudina ve Anastasija Kravcenoka, Letonya’da bu başarıyı elde eden ilk kadın takımı olarak Çin’de Eylül ayında yapılacak olan Tokyo 2020 Olimpiyatları’na katılmadan önce Moskova’daki EuroBeachVolley altın madalyasını kazandıklarından ötürü harika bir yıl geçirdiler. Sonuç olarak, “Plajın 2019 Kraliçesi” ödülünü hak ettiler.

Graudina, “2019 yılı beklentilerimizi aşsak bile oyunumuzu geliştirmemiz gerekiyor” dedi. Graudina, Sofya’dan doğruca ABD’ye döndü ve şu anda Los Angeles’ın göbeğinde Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde siyaset bilimi okuyor. “Olimpiyatlara katılma hakkını kazanmak bizim için gerçekten özel bir andı ve umarım bir şekilde aynı neşe ve memnuniyet duygusunu tekrar yaşarız. Antrenörlerimizin oyunumuzu geliştirme konusunda pek çok fikri var ve Tokyo için zaten kalifiye olsak da, arzumuz FIVB Dünya Sıralamasındaki pozisyonumuzu mümkün olduğunca arttırmak ve Japonya’daki gelecek Olimpiyatlarda elimizden gelenin en iyisini yapmak için açık bir şekilde çalışmak. ”

Bu yılki Gala, yeni bir ödül vermek için de bir fırsattı Yılın Plaj Voleybolu Antrenörü. Böyle bir ödüle layık olan ilk kişinin “Plaj Voleybolu Vikingleri”’nin antrenörü Kåre Mol olması ona çok yakıştı.

Mol kendi oğlu Anders ve Christian Sandlie Sørum’a koçluk yaptı ve genç Norveçlilerin dünya sıralamasının zirvesine fırlamasına ve üst üste iki EuroBeachVolley şampiyonluğu elde etmesine yardımcı oldu. Mol, “Bazen kendi çocuklarınızı eğitmek zor olabilir, ancak aynı zamanda çok da eğlenceli” diyor. “Bir baba ve bir koç olmak arasında doğru dengeyi bulmayı öğrenmelisin, bazen bir“ koçsun, bazen de bir babasın. Ancak dünyayı oyuncularımla seyahat etmekten ve en çok sevdiğimiz şeyi yapmaktan gerçekten zevk alıyorum ”.

Mol’ün oğullarından üçü – Anders, Markus ve Hendrik Nikolai – Eylül başında Oslo’da aynı Dünya Turu podyumunda yer aldıklarında tarih yazmışlardı. Bu Plaj Voleybolunun kelimenin tam anlamıyla damarlarında aktığını gösteriyordu. Anneleri Merita Berntsen Mol, Atlanta 1996 Olimpiyatları’nda oynamıştı.

Rus Viacheslav Krasilnikov ve Oleg Stoyanovskiy geçtiğimiz Temmuz ayında Hamburg’da ülkeleri için ilk Dünya Şampiyonası unvanını kazanarak tarih yazmışlardı. Bu yüzden “Plajın Kralları” ödülüne layık görülmüşlerdi. Stoyanovskiy, “Başarılarımız, eşim ve koçluk ekibimizle geliştirdiğimiz takım çalışmasından gurur duyuyoruz” dedi. “ Artık Tokyo 2020 Olimpiyatları’na odaklanarak, gelecek yıl başarımıza devam etmek istiyoruz” dedi. Rusya henüz Plaj Voleybolunda Olimpiyat madalyası kazanmadı ve dünya şampiyonları gelecek yaz bunu Japonya’da telafi etmeye çalışacak

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu