Genel HaberlerManşet

Yolun Açık Olsun Caner Çildir

2019 yılında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen ve 27 ülkeden 32 aday hakemin katıldığı Avrupa Uluslararası Voleybol Aday Hakem Kursunu başarıyla tamamlayarak Uluslararası Voleybol Aday Hakemi olan Caner Çildir, Avrupa salonlarındaki ilk turnuva görevine çıktı.

 

Caner Çildir, Çekya’da 7-9 Mayıs Tarihlerinde Gürcistan, Çekya, Belçika ve Hollanda takımlarının yer aldığı CEV U17 Avrupa Voleybol Şampiyonası 2. Tur Elemeleri A Grubu maçlarında ülkemizi temsil ediyor.

 

 

Yurt dışındaki bu ilk görevinde ülkemizi temsil etmeye başlayan Uluslararası Voleybol Aday Hakemimiz Caner Çildir’e başarılarla dolu bir hakemlik kariyeri diliyoruz.

Yolun açık olsun Caner.

Voleybol Aktüel

Caner Çildir Kimdir?

1984 yılında Eskişehir’de doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde (2007), Yüksek Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Şehircilik Bölümünde (2013) tamamladı. 2002-2018 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, 2018-2020 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde görev yaptı. 2020 yılı itibariyle de bir kamu şirketinde yönetici olarak çalışmaya devam eden Caner Çildir, 1991-2007 yılları arasında 16 yıl boyunca çeşitli yaş gruplarında ve takımlarda voleybol oynadı. Aktif oyunculuk kariyerini tamamladıktan sonra da voleybolun içinde yer almaya devam ederek, 2007 yılında hakem oldu. 2019 yılında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen 27 ülkeden 32 aday hakemin katıldığı Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursunu başarıyla tamamlayarak Uluslararası Aday Hakem oldu.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu