Genel HaberlerManşet

Yolun Açık Olsun Seçkin

2019 yılında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen ve 27 ülkeden 32 aday hakemin katıldığı Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursunu başarıyla tamamlayarak Uluslararası Aday Hakemi olan Seçkin Yener, daha önce bir kaç davet geldiği halde Coronavirüs pandemisi sebebiyle iptal edilen maçlardan sonra Uluslararası maçlardaki ilk görevine çıktı.
16 Aralık Çarşamba günü TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda Kairos PONTA DELGADA UVC (Portekiz) – Holding GRAZ (Avusturya) takımları arasında oynanan 2021 Kadınlar CEV Challenge Cup 8’li Final Etabı maçında Yardımcı Hakem olarak ilk Avrupa Kupası maçına çıkan Uluslararası Voleybol Aday Hakemimiz Seçkin Yener’e başarılarla dolu bir hakemlik kariyeri diliyoruz.

Yolun açık olsun Seçkin.

Voleybol Aktüel

Seçkin Yener Kimdir?

1991 Doğumlu olan Seçkin YENER, AB Klasman Ulusal Voleybol Hakemi olarak üç sezondur Efeler ve Sultanlar Ligi’nde maç yöneten en genç hakemdir.
Lise yıllarında profesyonel olarak voleybol oynayan ve 2010 Yılında Voleybol Aday Hakemi olan Seçkin YENER, 2014 yılında Ulusal Voleybol Hakemi oldu.
2019 yılında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen 27 ülkeden 32 aday hakemin katıldığı Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursunu başarıyla tamamlayarak Uluslararası Voleybol Aday Hakemi oldu.
Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur. Halen özel bir şirkette Yazılım Mühendisi olarak görev yapıyor. 22 Eylül 2018’de evlendi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu