Avrupa

Zaytsev Tokyo 2020 Ertelenmesine Rağmen Hala Pozitif

Ivan Zaytsev, bu yaz Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının koronavirüsün patlak vermesini takiben 2021’e ertelenmesi nedeniyle üçüncü bir Olimpiyat madalyası şansını kaçırmasına rağmen pozitif kalıyor.

İtalyan kaptanı Londra 2012’de bronz, Rio de Janeiro 2016’da gümüş kazandı ve 31 yaşında Tokyo 2020 koleksiyonuna başka bir Olimpiyat madalyası eklemesi için son şans olabilirdi.

İtalya ve Brezilya ayrı gruplarda olması nedeni ile grup aşamasında Rio 2016 altın madalya maçının tekrarı olmayacak.

İtalya A Grubunda ev sahibi Japonya, 2014 ve 2018 dünya şampiyonu Polonya, Kanada, son Asya şampiyonu İran ve Venezuela ile mücadele edecek.

Brezilya ise B Grubu’nda 2018 ve 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi sahibi Rusya, Rio de Janeiro 2016 bronz madalyalı takım ABD, Fransa, Arjantin ve Tunus ile mücadele edecek.

Gruptan çıktıktan sonra İtalya’nın Brezilya ile karşılaşma şansı var.

İtalyan spor gazetesi La Gazzetta dello Sport’a şunları söyledi: “Şimdi bile bu görüntüleri izlemeye dayanamıyorum.

“Sofya’daki Slovenya’ya karşı 2015 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde olduğu gibi iyi oynamadık. Ancak geçmişte yaşayamazsınız, düşünmeniz ve geleceğe bakmanız gerekir. ”

Zaytsev, Bari’de düzenlenen Tokyo Voleybol Eleme turnuvasının C Grubu’nu kazanarak İtalya’nın Tokyo 2020’ye hak kazanmasına 41 sayı ile yardımcı oldu.

İtalya’daki herkes gibi Spoleto doğumlu yıldız, İtalyan hükümetinin koyduğu evde karısı ve kondisyonunu korumak için çok çalıştığı üç çocuğuyla birlikte karantina kurallarına uyuyor.

İtalya ligi, takımı Modena ile Lube Civitanova’nın gerisinde ikinci sırada iken iptal edildi. Bu, Zaytsev ve İtalyan takım arkadaşlarının milli takımla maç oynanmayacak bir yazla karşılaşabilecekleri anlamına geliyor.

“Aşırı doldurulmuş bir takvimde sık sık dinlenmemekten şikayet ediyoruz” dedi. “Bu yıl, yıllarca süren stresin ardından eklemlere hava verildiği yaz olabilir. Bu yılın Olimpiyat öncesi yıl olduğunu düşünürsek, bunun kötü bir şey olacağını sanmıyorum.

“Çocuklar iyi ve iyi bir ritim bulduk. Önemli olan birlikte kalmak ve her şeyi onlarla paylaşmak. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu