Avrupa

Zenica U19 Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası’na Hazır

Zenica’daki Tesisler Kontrol Edildi

Ülkeleri gelecek yılın U19 Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası Final Turuna ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, Bosna-Hersek Voleybol Federasyonu ve Hırvatistan Voleybol Federasyonu’nu temsil eden delegasyonlar, ilgili Başkan Alija Fatić ve Genel Sekreter Valentina Bifflin, Zenica ‘ya iki günlük bir ziyarette bulundular.

Osijek (Hırvatistan) ile birlikte 19 Ağustos – 1 Eylül 2020 tarihleri arasında # EuroVolleyU19W Final Turuna ev sahipliği yapacak olan Zenica kentinde bulunan istisnai altyapı, teknik ve insan kaynaklarını değerlendirme ve onaylama fırsatı buldular.

“ Önümüzdeki yaz döneminde ilimizde gerçekleşecek olan 2020 U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası, diğer şehirlerden gelen misafirlerin yanı sıra, vatandaşlarımız için kaliteli kültürel, sportif ve eğlenceli etkinliklerin organizasyonunu teşvik eden “Zenica için Açık şehir” projesinin vizyonuna uyuyor. Zenica spor, kaliteli tesisler konusunda zengin bir geleneğe, şehri tanıtmak ve ekonomiyi geliştirmek için birlikte kullanmaya çalıştığımız harika bir coğrafi konuma sahiptir. Futbol, basketbol, hentbol, rugby ve tenisten sonra, bu Avrupa Şampiyonasının Bosna Hersek’teki en iyi voleybol oyuncularına ev sahipliği yapacağının bir işareti olduğuna inanıyorum. Bir iktisatçı olarak, Zenica ve ekonomisinin bu etkinlikten faydalanacağına sevindim ve bu yüzden bunu unutulmaz bir rekabet haline getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ”diyor Zenica Belediye Başkanı Fuad Kasumoviç.
Belediye Başkanı Kasumoviç, geleneksel Zenica Yaz Festivali’nin Voleybol yarışmasıyla aynı zamanda gerçekleşeceğini de ekledi. Bu durum, gelecek yazı bu kentte geçirmek isteyenler için ekstra bir atmosfer katacak.

“Sporculara sunulan şartlardan memnunuz. Bu şampiyona için sadece spor salonu ideal değil, diğer koşullar aynı zamanda Senior Avrupa Şampiyonası için gerekli tüm şartları sağlıyor. Avrupa’nın dört bir yanından çok sayıda seyirci çekecek etkinliğin son aşamalarında dört güçlü ekibin bir araya gelmelerini bekliyoruz. Bu vesileyle, Belediye Başkanı Kasumoviç ve Zenica Şehri’ne bu büyük spor projesine eşi benzeri görülmemiş destekleri için teşekkür etmek istiyorum ”dedi.

Spor salonu ve diğer tesislerin yanı sıra, iki delegasyon da bu şehirde otelleri ziyaret etti.

“Salon ve oteldeki koşullar olağanüstü. Bosna-Hersek Voleybol Federasyonu’ndan meslektaşlarımız olağanüstü ev sahipleri olduklarını kanıtladılar ve bu yarışmanın pek çok hayranı etkileyeceğinden şüphem yok. Bu, övgüye değer bir etkinlik ve spor ve gençlik festivali. Belediye Başkanı ve Zenica Şehri’ne bu yarışmayı desteklemeye karar verdikleri için teşekkür ediyorum, ”dedi. Hırvatistan Voleybol Birliği Genel Sekreteri Valentina Bifflin.

Bosna Hersek Voleybol Federasyonu Başkanı Alija Fatic ve Bosna-Hersek Federasyonu Voleybol Federasyonu Başkanı Milos Jelcic (FBiH), basın toplantısında yaklaşmakta olan Avrupa Şampiyonası’nın teknik düzenleyicisinin FBi Voleybol Federasyonu olacağına dair bir anlaşma imzaladı.

Şampiyonaya katılacak 12 takımın isimleri, 2020 Nisan ve Haziran ayı başlarında yapılması planlanan 2. ve 3. Tur elemeleri sonucunda ortaya çıkacak. Zenica kenti, Mayıs 2020’de Final Turu için yapılacak olan Kura Çekimine ev sahipliği yapacak. Osijek ve Zenica şehirleri, 19 Ağustos’tan itibaren iki gruptan birine ev sahipliği yapacak. Her grubun en iyi iki takımı yarı finale yükselecek. Madalya maçları ve yarı finale Zenica şehri ev sahipliği yapacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu