Köşe YazarlarıManşet

Zhu gidince olan biz voleybol severlere oldu: ZHU ! GERİ DÖN ZHU!

Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçileri,

Temsilcilerimiz Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe Opet ve VakıfBank, Şampiyonlar Ligi’nin ilk haftasını geride bırakırken, biz voleybol severler de bir ‘maç yayını linki arama’ serüvenimizi daha kısmen de olsa başarıyla bitirmiş olduk.

Eczacıbaşı VitrA – Fenerbahçe Opet’in bu sezon birbirleriyle oynadıkları ikinci maçı da 3-2 bitti.
Fenerbahçe’nin klasik altısına karşın, Motta’nın oyuna girdiğinde katkı verecek yedek oyuncuları, iki takım arasındaki kağıt üstündeki en büyük farktı. Ancak maçların kağıt üstünde değil, sahada oynandığını iki maçtır muhteşem geri dönüşler yapan Fenerbahçe hepimize bir kez daha hatırlatmış oldu.

Terzic’in bu kadro tercihi, aynı oyuncuların birlikte oynamaları için avantaj gibi dursa da, uzun süreli bir lig ve Şampiyonlar Ligi maratonunda yorgunluk gibi sorunları da getirebilir!
Ana, sürekli Vargas’a top atarken, Naz’ın daha çok Mihajlovic’i tercih etmesi, Vargas’ın geçen sezonki performansına çıkamama sebeplerinden biri. Vargas, yaş olarak genç olsa da, oyun tecrübesi olarak bazı şeyleri hele ki kaç yıldır Terzic’le çalıştığı için artık aşması gerekiyor. Ufak, tefek defansları arada bazı maçlarda değil de böyle önemli maçlarda da yapabilmek gibi mesela…

Eczacıbaşı’da ise Kim, arkada iken çok iyi toplar çıkarıyor ve bu da Natalia’nın hücumda yüksek yüzdeyle oynamasını sağlıyor. Ancak öne gelince ne Carli ne de Gamze ile paslarda anlaşamıyor. Tijana gibi her topa vuran oyuncular az sayı alsalar da, maçın en kritik anında kaderini değiştirecek hücumları yapabiliyorlar. Boskovic’i Kim’den ve o maçta sahadaki tüm oyunculardan ayıran en önemli özellikti bu. Eczacıbaşı’nın iki pasörle de oynuyor olması, orta oyunculardan bu sezon son yıllarda hiç olmadığı kadar verim alması Motta’nın elini güçlendirirken, Dicle’nin sakatlığı Terzic ve Fenerbahçe için sıkıntı olmaya devam edecek.

Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer  takımımız VakıfBank’ın bu sezon Gabi’nin çaprazına acil bir smaçör ve bir de orta oyuncu bulması gerekiyor. Kübra’nın sakatlığı, Zehra’nın bu tür maçlardaki yetersizliği, Giovanni Guidetti’ye bu sezonun önemli maçlarında dünkü gibi sıkıntılı anlar ve maç kayıpları yaşatabilir.

Zhu gidince olan biz voleybol severlere oldu: ZHU ! GERİ DÖN ZHU!

Gönül isterdi ki tüm maçlarımızı herkes rahatlıkla izleyebilsin!
Maalesef bu mümkün olamıyor. D Smart’ın Şampiyonlar Ligi yayın haklarını alması, birçok voleybol severi yabancı kanallara ve sosyal medyada yayın yapan sayfalara yöneltiyor. Hani reytinglere bakıyorlarsa ve Şampiyonlar Ligi az izleniyor çıkıyorsa sebebi insanların interneti keşfetmeleridir. Bu keşfi yapan voleybol izleyicileri ilk maçı sosyal medyada ve internet üzerinden yabancı TV’lerden izleyebildik de, VakıfBank maçı maalesef bana ve birçok voleybol severe ‘Ah keşke Zhu olsaydı!’ dedirtti. Çünkü; Zhu varken, Çin başta olmak üzere birçok Asya ülkesi VakıfBank maçlarını sosyal medya ya da you tube kanallarından canlı olarak yayınlıyordu. Zhu gidince olan bize oldu. Çok sınırlı adreste maç linki bulabildik. Yurtdışında olup da maçı izlemek isteyenler ise skoru öğrenmekle yetindi.
Sensiz hem VakıfBank eksik hem de gördüğün gibi  bizler VakıfBank maçlarını bulup izleyemiyoruz: ZHU ! GERİ DÖN ZHU!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu