DünyaManşet

Zhu Ting’in hikayesi kitap oldu

Çinli yıldız Zhu Ting, küçük çocuklara spor hayallerini takip etmeleri için ilham veren bir kitapta yer alan sekiz uluslararası spor yıldızından biri oldu.

Okul öncesi çocuklara yönelik olan ve sekiz sporcunun çocukluktan spor başarısına kadar olan yolculuğunu anlatan kitaplar, İngiliz yayın evi Dorling Kindersley tarafından ‘Ne Zaman Büyüdüm: Spor Kahramanları’  ‘When I Grow Up: Sports Heroes’ adı ile piyasaya çıktı.

25 yaşındaki Zhu’nun hikayesi, çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve ardından  Çin’in kaptanı olarak Olimpiyat altın kazanma sürecine kadar  “Çin’de küçük bir köy” bölümü ile Lucy Semple tarafından tarafından yazıya geçti. 
Hatırlanacağı gibi Çin, Rio de Janeiro 2016 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya maçında Sırbistan’a karşı elde ettiği zaferle 12 yıllık Olimpiyat altını beklentisini sona erdirirken, Zhu Ting de En Değerli Oyuncu seçilmişti.

Kitapta Zhu Ting ile birlikte Arjantinli futbolcu Lionel Messi, efsane siprinter Usain Bolt, basketbol yıldızı LeBron James, ABD jimnastikçi Simone Biles, tenis Grand Slam şampiyponu Angelique Kerber, Japon patencisi Yuzuru Hanyu ve İngiliz Paralimpik yüzücü Ellie Simmonds da yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu