CEV

Zoran Terzic: ”Hücum oyuncularımız iyi o yüzden kazandık…”

CEV Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe Opet, bir diğer temsilcimiz VakıfBank Spor Kulübü’ne bugün (6 Nisan 2023 Perşembe) konuk oluyor. VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanacak karşılaşma TSİ ile saat 19.30’da başlayacak. Karşılaşmayı David Fernandez Fuentes (İspanya), Ozan Çağı Sarıkaya (Türkiye) hakem ikilisi yönetecek.

Fenerbahçe Opet baş antrenörü Zoran Terzic, 2023 CEV Şampiyonlar Ligi hakkında TRT Spor Yıldız muhabiri Şeyda Şenürek’in sorularını yanıtladı.

Herkes bizim çok iyi üç hücumcumuz olduğunu söylüyor ama sadece üç hücumcu ile VakıfBank, Imoco ve Eczacıbaşı’nı yenemezsiniz. Kazanmak istiyorsanız tüm takımınızın üst seviyede oynaması gerekir. ‘Hücum oyuncularımız iyi o yüzden kazandık’ demek kolay.

İki yıl önce başkanımızla bu plan hakkında konuşmuştum. Arina ve Ana Cristina için 1-2 yıl beklememiz gerekiyordu. Birkaç yıl beklememiz gerektiğini söyledim. Ve şimdi dünyanın en takımlarından birine sahibiz. Sonunda beklediğimiz gibi oynamaya başladık.

Bu durumda çok memnunum. Ne yazık ki; bazı taraftarlar sezon başında pek memnun değildi. Çünkü bazı maçları kaybettik. Bu dönemde Vargas, Vuchkova, Eda, Aslı gibi birçok oyuncumuz olmadan oynadık. Bu yüzden kaybetmemiz gayet normaldi.

Türkiye’de ilk kupayı kazanan ilk takım biziz. Ve diğer tüm turnuvalarda da devam ediyoruz. Çok güzel bir sezon geçiriyoruz. Bir söz veremem. Eğer bir koç söz veriyorsa akıllı bir koç değildir. Veya ciddi bir koç değildir.”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu