Zorluklar Karşısında Yılmak Yok

0
9

Jake Gibb için üzülmek yok gibi. 44 yaşındaki oyuncu, herhangi bir Amerikalının yaşayabileceği en parlak plaj voleybolu kariyerlerinden birini yaşadı. Sayısız zaferle sonuçlanan, koca bir dünya seyahati yaptı ve doğruyu söylemek gerekirse, bu ne kendisinin ne de karısı Jane’in beklediği bir şeydi.
Yeni evliler Utah’tan 2002 Güney Kaliforniya’ya taşındığında, Jane ile iki yıllık bir anlaşma üzerinde anlaştılar. Gibb tam zamanlı plaj voleybolu oynayacaktı. Jane, kocası sahile giderken birden fazla işte çalışıyordu.
“İki yıl sonra para kazanabilirsem, buna devam edelim. Değilse, hadi iş dünyasına girelim ve normal bir kariyer adamı olacağım, ”dedi Gibb önceki bir röportajda. “AVP’nin ne olduğuna dair gerçekçi olmayan bir görüşüm vardı. Küçük bir beraberlik oyuncusu olsan dahi hayatını kazanıyorsun diye düşündüm. Bunun gerçekliğini bilseydim taşınacağımı düşünmezdim. Üç kez olimpiyatlarda olacağımı falan düşünmeme imkan yoktu. ”
Bu iki yıllık anlaşma, o zamandan beri neredeyse yirmi yıllık bir anlaşma haline geldi; 43 galibiyet, üç Olimpiyat Oyunu ve Amerika Birleşik Devletleri’nin sahip olduğu en baskın blokörlerden biri olma statüsünü içeren hoş bir beklenmedik dönem.
Yani hayır, kimsenin onun için üzülmesini ya da emekli olmasını istemiyor. Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra bırakacaktı. Bunu biliyordu. Ortağı Taylor Crabb bunu biliyordu. Koçu Rich Lambourne bunu biliyordu.
En önemlisi, karısı ve iki çocuğu Cora ve Crosby’den oluşan ailesi bunu biliyordu.
“Kesinlikle erteleme beni sarstı,” dedi. Yapılmasını dört gözle bekliyordum. Yazları ailemle geçirmeyi dört gözle bekliyordum ve doğru zaman gibi geliyordu. Sıfırlamak ve bir yıl daha devam etmek zordu ama aynı zamanda sevdiğim sporu da oynayabiliyorum. Kimsenin benim için üzülmesini istemiyorum.
“Bu yüzden o ve Crabb ilerlemeye devam ediyor. Elbette çok farklı iki stilde. Crabb sadece 28 yaşında, Gibb 44. Gibb, bu yılın çoğunu – AVP Şampiyonlar Kupası’nın dört haftası dışında – güç antrenörüyle çalışarak geçirdiği 2021 sezonu için vücudunu en iyi nasıl taze tutacağını belirleyerek geçirdi. Oynamayı beklemeyen, Crabb bulabildiği neredeyse her turnuvada yarışıyor.
Crabb kısa süre önce Hermosa Beach’te bir King of the Beach kazandı. Birkaç gün sonra, çim turnuvasında yarışmak için Greenville, Güney Carolina’ya giden bir uçağa atladı.
Gibb, ağırlık odasında eksantrik ağız kavgası üzerinde çalışırken, Crabb bu kez Güney Carolina Myrtle Beach’teki bir turnuvada rakip ve iyi arkadaşı Nick Lucena ile tekrar yarışıyor.
Taylor 27’den 28 yaşına çıkıyor. Ben ise 44’ten 45’e gidiyorum, bu önemli, dedi Gibb gülerek. Bunu inkar etmek benim için zor. Ama kendimi olabildiğince formda tutmak benim için daha fazla iş. Bu sadece daha büyük bir zorluk. ”
20 yılda, zorluklar Gibb’i bir kez daha geçmedi. Testis kanseri? Bas git. Melanom? Bunu da geç. Dünyanın en iyi takımları? Hepsini de yenin.
Temelde aile haline gelen takımla sevdiği sporu oynayan biri için başka bir yıl nedir?
“Farklı kültürler görmeyi seviyorum, farklı kahvelerin tadını çıkarmaktan farklı mutfaklara kadar her şeyi seviyorum” dedi. “Gittiğim favori restorantlarım var. O kısmını seviyorum. Dünyanın en havalı yerlerine gidiyoruz. ”
O halde son bir kez Tokyo’ya gitmeyi umuyordu. Bir final Olimpiyat Oyunları. Şu anda, o ve Crabb ABD için sürücü koltuğunda, dünyada sekizinci sırada ve Amerikalılar arasında 1 numara. Kasım ayında oynadıkları son uluslararası turnuva olan 4 yıldızlı Chetumal, Hollandalı Alex Brouwer ve Robert Meeuwsen’i yendikleri için takım olarak da ilk madalyası ve galibiyetiydi.
Yani evet, bir yıl daha madalya, dünyayı dolaşmak, kahveyi yudumlamak ve ülkesini temsil etmek, emekliliğe alternatif olabilecek en kötü alternatif değil. Bu noktada, program yayınlanana kadar sadece bir bekleme oyunudur. Daha fazla kaldırma. Daha fazla tekrar. Vücudunu en iyi fiziksel durumda tutmaktan daha fazlası.
Gibb, “Vücudumu test etmeye devam etmem gerekiyor,” dedi. “Yaptığımız şey, küçük antrenman blokları yapıyoruz ve bunu sezon öncesi antrenman gibi ele alıyoruz. Üzerinde çalışmak istediğimiz şeyleri seçiyoruz ve bunları eğitiyoruz, ancak bunu iki ve dört ve beş haftalık dönemlerde yapıyoruz, sonra birkaç hafta ara veriyoruz ve aynı şeyi tekrar yapıyoruz. ”
Son bir sezon öncesi eğitim bloğu.
Son bir Olimpiyat hamlesi.
Jake Spiker Gibb’in silinmez kariyerinde son bir mübarek sezon.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here