Avrupa

2021 Kadınlar EuroVolley’in 4. Ortağı Hırvatistan Oldu

Hırvatistan, 2021 EuroVolley Kadınlar turnuvasına ev sahipliği yapacak Sırbistan, Bulgaristan ve Romanya’dan sonra dördüncü ülke oldu.

CEV Yönetim Kurulu, Lüksemburg’da düzenlenen genel kurul toplantısından sonra 2021 EuroVolley Kadınlar turnuvasının eş-organizatörü olarak Hırvatistan’ın seçildiğini duyurdu. Milli takımlar için kıtasal etkinlik tek başına 2005 şampiyonasına ev sahipliği yapmasından sonra tekrar Hırvatistan’da gerçekleştirilecek. 2021 EuroVolley Erkekler’e ev sahipliği yapacak ülkelerin Polonya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya olarak belirlenmesinin ardından, CEV, voleybol partisini olabildiğince çok ülkeye getirmek için stratejik vizyonlarını sürdürme yolunda bir adım daha atmayı başardı.

Hırvatistan, uzun yıllardır kadınlar voleybolunda hesaba katılması gerekli bir güç durumunda. Mladost ZAGREB 90’lı yılların önde gelen güçlerinden biriydi milli takımları 1995 ve 1999 yılları arasında üst üste üç EuroVolley gümüş madalyasının sahibi oldu.

Etkileyici sayıda spor dalında seçkin sporcular ürettiği bilinen bir ülke olan Hırvatistan, günümüzde de bir Voleybol gücü olmaya devam ediyor. Bu yılın başlarında milli takımları, 2019 EuroVolley’de Ankara’daki çarpıcı bir 8. Final maçında sonunda gümüş madalya kazanan Türkiye’yi kısa bir süreliğine üzüntüye boğdu.

Yıldız oyuncu Samanta Fabris ve takım arkadaşları, kadın Voleybolunda en prestijli yarışmayı kendi hayranları önünde oynama fırsatı bulacaklar ve ev sahibi avantajı sayesinde 2019’da kazandıkları 11. sıradayı geliştirmeyi umuyor olacaklar.

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, “EuroVolley 2019 muazzam bir başarıydı ve Avrupa Voleybolunda gerçek bir devrim başlatmamıza yardımcı oldu” diyor. “2021 baskısına ortak olarak ev sahipliği yapması nedeniyle sekiz ülkenin yardımıyla, etkinlik deneyimini daha da iyileştirmek istiyoruz ve ilk etkinliğimizin profilini daha da yükseltmek için Hırvat arkadaşlarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Hırvatistan Voleybol Derneği Başkanı Ante Baković, “Sırbistan, Bulgaristan ve Romanya ile EuroVolley 2021 Kadınlar organizasyonunda güçlerimizi birleştirmek bizim için büyük bir onur. Hırvatistan bir ulus olarak Voleybol’u büyük bir tutku ve coşkuyla yaşıyor. Bu etkinliğin organizasyonu, oyunu daha da büyütmemize ve yeni nesil Hırvat Voleybolcularına ilham vermemize yardımcı olacak. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu