2022 Avrupa Kupalarına rekor katılım

1
72

CEV’e bağlı 36 Ulusal Federasyondan 197 takım, 2022 Yılında oynanacak Avrupa Kupalarına kayıt yaptırarak bir rekora imza attı. Geçen yıl bu sayı 164’dü.

Avrupa kupalarında kura çekiminin 25 Haziran 2021 tarihinde Lüksemburg Şehri’ndeki son teknoloji Avrupa Yayın Merkezi’nde yapılması planlanıyor.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde 35 erkek ve 28 kadın takımı katılacak. Katılım sağlayacak yeni takımlar Estonya’dan Bigbank TARTU, İspanya’dan CDV Guaguas LAS PALMAS, Sloven OK Merkur MARIBOR, Avusturya’dan UVC Holding GRAZ, Bulgar Hebar PAZARDZHIK ve Slovakya’dan Rieker.

Erkekler Şampiyonlar Ligi’ne müracaatın fazla olması programa bir ön eleme turunun eklenmesi ile çözüldü.

Ülkemizden THY İSTANBUL, İtalya’dan Vero Volley MONZA, Macaristan’dan Fatum NYIREGYHAZA, Viteos NEUCHATEL UC (SUI), ZOK Ub UB (Sırbistan), İspanya’dan CV GRAN CANARIA ve Olympiakos’tan oluşan yeni takımlarla birlikte 20 ülkeden Kadın takımı Şampiyonlar Ligi’ne katılacaklarını bildirdiler.

Önceki yıllarda olduğu gibi, takımlar kendi Ulusal Federasyonlarının en son CEV Şampiyonlar Ligi Sıralamasındaki konumuna bağlı olarak yarışmanın ilk turlarında veya grup aşamasında yolculuklarına başlayacaklar.

CEV Şampiyonlar Ligi grup aşaması için kura çekimi, 24 Eylül 2021’de Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da yapılması planlanan Avrupa Voleybol Galası ile birlikte gerçekleşecek.

Rekor sayıda müracaatın yapıldığı Avrupa Kupalarında kadınlar ve erkeklerde ülkelere göre  CEV Cup ve CEV Challenge Cup’a katılacak takımların listesi için tıklayınız. (17-18-19-20. sayfalar)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here