Genel HaberlerManşet

Aleksandar Boričić Dört Yıl Daha Devam Etmek İstiyor

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, yaptığı açıklamada, Avrupa voleybol ailesinin yönetiminde bir dönem daha kalmayı planladıklarını açıkladı. Boričić, 2019 yılının son genel kurul toplantısında Lüksemburg’daki Avrupa Voleybolunun evinde Avrupa Voleybolu’ndaki en yüksek makam olan İdare Meclisi üyelerine yaptığı açıklamada dört yıl boyunca en iyi işler için mücadele etme niyetini paylaştı. Boricic’in rehberliği, tutkusu, bağlılığı ve vizyonu ile voleybol imajını yeniden şekillendirdi ayrıca Avrupa’daki sporun yönetimini de iyileştirdi.

Balkan Voleybol Birliği (BVA) üyeleri ve çok sayıda diğer Ulusal Federasyon Boričić’in dört yıllık bir dönem için çalışma planına tam desteklerini çoktan dile getirmişlerdi.

Ekim 2015’te yapılan son seçimlerden bu yana, Avrupa Voleybolu benzeri görülmemiş bir büyük dönüşüm yolculuğu geçirdi. CEV Başkanı, “Sporumuzu ve organizasyonumuzu yönetme biçimimizde, aynı zamanda paydaşlarımızın Avrupa Voleybolu algısına sahip olma biçiminde müthiş bir değişiklik oldu” dedi. “Özellikle birlikte çalıştığımız insanların zihniyetinde ve yaklaşımlarında gördüğüm değişikliklerden – ve ayrıca Voleybol ailemizin içinde kalan olağanüstü bir birlik ve uyum duygusuyla gurur duyuyorum.”

CEV Başkanı ve mevcut liderliğin ulaştığı kilometre taşlarından birisi de EuroVolley ve CEV Şampiyonlar Ligi maçlarının yeniden şekillenmesi. Daha önce hiç olmadığı kadar eğlenerek ve dijital platformların kullanımıyla taraftarlarla ilgilenmeye önem verildi, her seviyede yenilik devam ederken tabandaki sporu teşvik etmek için yapılan yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. CEV Başkanı, “Oyunu büyütmek için hem insan hem de finansal kaynaklara yatırım yapıyoruz; oyuncuları, kulüpleri ve Ulusal Federasyonları sıkı çalışmaları için ödüllendiriyor, Voleybol ve özellikle en iyi etkinliklerimizin değerini yükseltmeye yardımcı oluyoruz” dedi. “Her zaman bir ekip olarak çalışıyoruz  ve başarılarımız bu ruhun bir yansıması.”

Boričić’in görev süresi içinde, Avrupa Voleybol Konfederasyonu, uluslararası sahnede de öncü rolünü güçlendirdi. “FIVB başarımızı kabul etti ve kıtalarımız için rol model olarak kabul ediliyoruz” dedi. “Ancak Voleybol’un iyiliği için yaptığımız yolculuk ve iş burada durmamalı. Bu müthiş başarılarla gurur duymamıza rağmen, Voleybol’u bir üst seviyeye çıkarmak için daha fazla çalışabileceğimizi düşünüyorum. Bunu akılda tutarak, Voleybol ailemize dört yıl daha hizmet etme niyetimi açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Gökyüzü sınırlıdır ve birlikte daha da fazlasını başarabiliriz. ”

CEV Başkanının 2020-2024 döneminin yanı sıra diğer tüm kurumsal organların üyeleri için seçilmesi; İdare ve Komisyonlar – Rusya başkentinde gerçekleşecek CEV Genel Kurulu ile birlikte Rusya’nın Moskova kentinde önümüzdeki 19 Haziran’da yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu