Avrupa

Yılın Takımı: Slovenya Erkek Voleybol Takımı

Son dört yıldaki ikinci EuroVolley gümüş madalyasını elde ettikten sonra, Sloven erkek Voleybol milli takımı, Slovenya’nın 2019 Yılının Takımı ünvanını kazandı. Slovenya Voleybolunun babası olarak adlandırılan Viktor Krevsel, Slovenya Spor Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen ödülü sundu.

Yıllık Yılın Sporcusu etkinliği, Ljubljana’daki Cankarjev dom Gallus Salonunda yapıldı ve tören öncesinde prestijli ödülün Voleybolculara tarihte ikinci kez gideceği konusunda hiçbir şüphe yoktu. Bisikletçi Primož Roglič ve dağcı Janja Garnbret, 2019’un en iyi erkek ve kadın sporcusu için bireysel ödülleri kazanırken, Voleybol takımı yılın ekibini belirlemek için en fazla 105 puan üzerinden 95 puan aldı.

“EuroVolley sırasında aldığımız çok büyük destek için Slovenya halkına ve büyük hayranlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kendi taraftarımız önünde iyi bir sonuç elde etmek bizim için büyük bir arzuydu. Son derece yüksek bir seviyede oynayabileceğimizi gördükten sonra işler daha kolaylaştı. Bunun yanında, 13.000’den fazla insanın milli marş olan Zdravljica’ya bir cappella söyledikten sonra, son Avrupa ve dünya şampiyonlarına karşı bile kaybetmek imkansız. ”dedi Urnaut. EuroVolley sırasında Stožice Arena’da hissedebileceği inanılmaz atmosfer için Slovenya taraftarlarına teşekkür eden Slovenya Takımı antrenörü Alberto Giuliani ile birlikte prestijli ödülü aldı.

EuroVolley Erkeklerde kazanılan gümüş madalya, 1991’de ülkenin bağımsızlığından bu yana takım sporlarında Slovenya’nın yalnızca beşinci madalyası oldu. Ve ülkedeki spor meraklıları ve medyanın çoğu için, ev sahibi takımın performansı düşünülemez ve eşi benzeri görülmemiş bir Voleybol coşkusunda Sloven hayranlarını birleştirdiğinden bu yana, takım sporlarında bugüne kadarki en büyük başarı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu